Sabancı ailesini yasa boğan ölüm! Şevket Sabancı yaşamını yitirdi-haberi

Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte holdinglerinden Sabancı Holding‘in 2. kuşak temsilcisi ve aynı zamanda esas Holding’in kurucusu Şevket Sabancı, bu erken yasama gözlerini yumdu.

BİR SÜREDİR TEDAVİ GÖRÜYORDU

85 yaşında olan Şevket Sabancı’nın hastanede tek müddettir rehabilitasyon altında olduğu öğrenilirken, vefat nedenine ait rastgele tek İzah yapılmadı.

ŞEVKET SABANCI KİMDİR?

Hacı Ömer ve Sadıka Sabancı çiftinin dördüncü çocuğu var olan Şevket Sabancı, 1936 seneninde Kayseri’de doğdu. Şevket Sabancı, çok öğrenimini İngiltere’de Manchester Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisi olarak tamamladı. Tekstil şirketlerinde çeşitli üst düzey görevler aldıktan sonra, 1980 yılından bu yana Sabancı Topluluğu’nu yurtdışında temsil eden Şevket Sabancı, 2004 seneye civarindan Sabancı Holding yönetim heyeti reis Vekilliği görevini de yürüttü.

YÖNETİM heyeti BAŞKANLIĞI’NI ALİ SABANCI’YA DEVRETMİŞTİ

2000 seneninde ailesi ile birlikte esas Holding’i kuran Şevket Sabancı’nın Sadıka, Emine ve Ali isimli üç çocuğu var. Şevket Sabancı, esas Holding yönetim heyeti Başkanlığı görevini tek ocakta 2020 tarihinde erkek çocuğu Ali Sabancı’ya devretmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.