Ruud Gullit: Türkiye Sakin Kalırsa İnanılmaz Bir Takım-haberi

2022 Katar hayat Kupası Elemeleri’ndeki ülkemiz – Hollanda mücadelesi döneminden evvel beIN SPORTS Türkiye’ye konuşan Ruud Gullit çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Türkiye Sakin Kalırsa Akılalmaz tek Takım”

 Özel röportajda konuşan Ruud Gullit ülkemiz ulusal Takımı’na dair, “Avrupa’da oynayan oyuncuları çok önemli. cenup Kore ve Japonya’daki hayat Kupası’nda alici tek iş çıkardılar. Zannedersem üçüncü sırada bitirdiler. Türk futbolundaki ve ulusal takımındaki en hatri sayilir büyüklükte mesele tutkuları. Aşırı tutkulular. kimi bunun benzeri olduklarında akıllarını kaybedebiliyorlar, eğer ki dahada sakin kalabilirlerse ve kafalarını dahada çok kullanabilirlerse inanılmaz tek takım olabilirler” şeklinde konuştu.

“Katar’da Olmak İstiyoruz”

 Hollanda’nın ülkemiz karşısındaki şansına da değinen Gullit, “Tabii ki Hollanda’nın elemeleri geçerek hayat Kupası’na katılmasını umuyorum. Bizim amaciyla en mühim şey bu. Şu vakit amaciyla iyi tek oyuncu grubuna sahibiz. ama Sahiden iyi olduğumuzu göstermek amaciyla kendimizi göstermeliyiz. Avrupa Şampiyonası elemelerini geçtik ve bu yaz bu turnuvayı yaşayacağız. Katar’da da olmak istiyoruz” dedi. 

 “En İyileri İlk kez Katar’da İzleyeceğiz”

 En iyi oyuncuların evvel kez en iyi yerlerde oynamasını izleyeceğiz. Haziran ayında oynanan normal hayat Kupalarından ardindan oyuncuların sakatlandığını görüyorduk, bu sene da ne civarindan çok sayıda sakatlığın olduğunu görüyoruz. Liverpool’a bakın, kaç adet sakat oyuncuları var? 

Van Dijk, Avrupa Şampiyonası’nda takim formasi giyemeyecek. Katar’da ise turnuva Aralık’ta herkesin fit tek vaziyette olduğu vakitte oynanacak. Katar’da çok iyi tek sema var ve stadyumlar Sahiden muhteşem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.