Rusya’ya kızıp, marketteki Rus votkalarını çalarken yakalandı-haberi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürerken, dünyanın dört tek yanından harp karşıtları Rusya’yı protesto etmek amaciyla enteresan yollara de başvuruyor. En nihayet İngiltere’deki market zinciri Sainsbury bayilerinden Rus votkalarını çalmaya çalışan tek erkek tutuklandı.

59 yaşında olan Mike Ockelford, raflardan Rus votkalarını aldıktan aldıktan ardindan marketteki personelle tartıştı.

Ockelford evvel başta ofisine pasta almak amaciyla dükkana gittiğini anlattı ama dahada ardindan Rus votkalarını gördüğünü belirtirken, “Aslında emelim çalmak değil tek şeylere değinmekti. Rusya’nın yaptıklarına ve yaptırımlara bakılırsa Rus votkasını satmalarına sinirlendim.” dedi.

59 yaşında olan Mike Ockelford

59 yaşında olan Mike Ockelford

Polis sorgusuna alınan adam, “Ofis amaciyla kek, pasta almaya gittim. Oldukça spontane tek market ziyaretiydi.  içki rafına baktım ve Rus ürünlerinin Daha raflarda olduğunu gördüm, şişeleri denetim ettim ve St Petersburg’da şişelenmiş bütün votka şişelerini aldım.” dedi.

Ockelford, dahada ardindan personele gittikçe şişelerin raftan kaldırılmasını istediğini ama reddedildikten ardindan market müdürü ile tartıştıklarını anlattı. ‘Sesimi yükselttim ve ona ‘bir sürü saçmalık’ konuştuğunu söyledim ve ardindan polisi aradı’. dedi.

Ockelford, mağazadan ayrıldığını ve derhal peşinden ‘saklayacak tek şeyi olmadığını’ söyleyerek polisle konuşmak amaciyla art döndüğünü söyledi.

İngiltere'den Roman Abramovich'e yaptırım! Chelsea'ye el koydular... İlginizi Çekebilir İngiltere’den Roman Abramovich’e yaptırım! Chelsea’ye el koydular… Polonyalı milletvekilleri: Putin durmayacak, sırada biz olabiliriz İlginizi Çekebilir Polonyalı milletvekilleri: Putin durmayacak, sırada biz olabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir