Rusya’dan gövde gösterisi! S-400 füzeleri 700 kilometre uzaklıktaki hedefi vurdu-haberi

Rusya’nın geliştirdiği sema müdafaa sistemlerinden var olan S-400’ler ile yapılan tatbikatlara ayni ritimde devam ediliyor. Rusya müdafaa Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Astrahan bölgesindeki Aşuluk, Kapustin Yar Eğitim Üssü’nde S-400 sema müdafaa sistemleriyle tatbikat gerçekleştirildiği bildirildi.

S-400’LER 700 kilometre UZAĞI VURDU

Tatbikatta fırlatılan S-400 füzelerinin çok ve alçak irtifada olmak üzere iki varyasyonda fırlatıldığı ve füzelerin takriben 700 kilometre uzaklıktaki Krasnodar bölgesine bağlı Armavir şehrindeki tek hedefi vurduğunu aktarıldı.

“TATBİKATLAR ayni ritimde devam EDECEK”

Rusya geçtiğimiz sene beynelmilel tatbikatın yanı sıra Rus ordusunun tatbikatlarında da S-400 sema müdafaa sistemleri ile sık sık tatbikatlar yaparken, müdafaa Bakanlığı dahada evvel yaptığı açıklamalarda bu sene da sema müdafaa sistemleri ile tatbikatlara ayni ritimde devam edileceğini belirtmişti.

S-400’LER TÜRKİYE İLE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ içinde KRİZE neden OLMUŞTU

Türkiye’de Rusya’da S-400 sema müdafaa sistemleri almış ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile kriz yaşamıştı. S-400 gerginliğinde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ idaresi Türkiye’yi F-35 harp uçağı programından çıkarmış ve Bir takım savuna endüstri yaptırımları uygulamıştı.

S-400’ÜN ÖZELLİKLERİ

Dünyadaki en iyi sema müdafaa sistemlerinden biri olarak nitelendirilen S-400, harp uçakları, radar tespit ve denetim uçakları, bulgu uçakları, stratejik ve Strateji uçaklar, taktik, operasyonel-taktik balistik füzeler, ortada menzilli balistik füzeler, hipersonik hedefler ve başka gelişmiş sema saldırısı araçlarını imha etmek üzere tasarlandı.

S-400, çok uzunca menzilli 40N6 model füzeyle 400 kilometre, uzunca menzilli 48N6 model füzeyle 250 kilometre, ortada menzilli 9M96E2 model füzeyle 120 kilometre ve kısa menzilli 9M96E model füzeyle de 40 kilometredeki amaçlari vurabiliyor.

Kısa, ortada ve uzunca menzillerde füzeleri aynı anda kullanabilen S-400, 600 kilometre uzaklıktaki hedefi idrak etme özelliğine sahip ve saniyede 4,8 kilometre hızla roket gönderilebiliyor. Sistem, hedefe 10 saniyeden dahada az müddette reaksiyon veriyor.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / ERHAN ALTIPARMAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir