Rusya ve Ukrayna görüşmeye devam ediyor-haberi

Rusya ve Ukrayna arasında surat yüze yapılan müzakereler, videokonferans yoluyla ayni ritimde devam etti.

Rus RIA havadis ajansına göre, Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov yaptığı açıklamada, Moskova ile Kiev arasında Belarus’ta surat yüze yürütülen müzakerelerin videokonferans aracılığıyla ayni ritimde devam ettiğini söyledi.

Peskov, Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin’in Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Şansölyesi Olaf Scholz’a, telefon görüşmesinde nihayet vakitlerde videokonferans formatında yapılan müzakereler ile alakalı bilgi verdiğini açıkladı.

Peskov, surat yüze görüşmelerde Rusya heyetine başkanlık eden hükümet reis Yardımcısı Vladimir Medinskiy’nin müzakereleri Rusya yerine yönetmeye ayni ritimde devam edeceğini söyledi.

ZELENSKIY’NİN DANIŞMANI: ÖZEL ÇALIŞMA GRUPLARI KURULDU

Ukrayna hükümet Başkanlığı Ofisi reis Danışmanı Mihail Podolyak, Ukrayna ile Rusya heyetleri arasındaki görüşmelerin video konferans yoluyla kesintisiz sürdüğünü ve hususi asagi çalışma grupları kurulduğunu söyledi.

Podolyak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Rusya heyeti ile müzakereler video formatıyla kesintisiz sürüyor. Özel asagi çalışma grupları kuruldu” ifadelerini kullandı.

“UKRAYNA MÜTALAA ETMEYE hazir vaziyette ama TESLİM OLMAYACAK”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba, Ukrayna’nın müzakereye hazır olduğunu belirterek, “Ukrayna, Rusya tarafından başlatılan savaşı bittirmek amaciyla müzakere etmeye hazır ama teslim olmayacak. rastgele tek ültimatomu da onay etmeyecek” ifadelerini kullandı.

Kuleba, çok sayıda sivil can kayıpları olduğuna değinerek, “Ukrayna’nın dahada çok harp uçağı olması vaziyetinde sivil hayatlar kurtarılacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir