Rusya-Ukrayna savaşında son durum! Tüm köprüleri yıktılar-haberi

Rusya’nın Ukrayna’ya baz alinarak saldırıları 24 Şubat’tan bu yana ayni ritimde devam ederken, Rus ordusunun saldırıları Donbass bölgesine yoğunlaştı. Rus ordusu, Severodonetsk şehirinin takriben yüzde 70’inde denetimi ele geçirirken, Luhanks Bölge Valisi Sergei Gaidai Şehirdeki nihayet gelişmelere değin açıklamalarda bulundu.

KÖPRÜLERİ YIKTILAR

Gaidai yasamsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şehrin tek bölümünde Ukrayna askerleri tarafından direnişin sürdüğüne dikkat çekerek, Rus ordusu tarafından şehre giden üç köprünün de yıkıldığını açıkladı.

BAĞLANTI KIURMAK ÇOK ZOR

Kentte yaşayan sivillere yardımların ulaştırılamadığını aktaran Gaidai, “Artık ne yazık ki şehre girmek, şehre tek şeyler teslim etmek Tamamiyle imkansız. Tahliye mümkün değil” ifadelerini kullanarak, “Faşistler, Ukrayna’nın tek parçası var olan Severodonetsk’te denetimi Tamamiyle ele geçiremedi. kent merkezine giden yollar ve köprüler kapandı. Şehirde var olan sakinler nihayet derece güç şartlarda yasamda kalmaya çalışıyor. Buraya beşeri yardımlar eriştirmek güçleşti. Rus ordusu Severodonetsk’ten hızla çıksa dahi kış döneminden evvel burayla bağlantı kurmak çok zor” dedi.

Rusya: Ukrayna'da Batı'dan gönderilen silahları imha ettik İlginizi Çekebilir Rusya: Ukrayna’da Batı’dan gönderilen silahları imha ettik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir