Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile ilgili iddialar büyüyor: Görüntüler eski mi?-haberi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürerken Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin’in yakın etrafında ‘cadı avı’ başlattığı ve Bir hayli üst düzey ismi görevden almaya hazırlandığı öne sürülmüştü.

İngiliz basını, bu isimler arasında Putin’in yakın müttefiki olarak da Bilinen müdafaa Bakanı Sergey Şoygu’nun da İsiminin geçtiğini öne sürdü. Şoygu’nun 31 yaşında olan kızı Ksenia, Ukrayna bayrağı renkleri var olan sarı ve mavi ile geçtiğimiz haftalarda poz vermiş ve ülkede gündem olmuştu. Putin’in o günden beri Şoygu’nun çok fazla ortalıklarda gözükmesini istemediği bu sebeple de müdafaa Bakanı’nın tek müddettir kamera karşısına geçmediği argüman edildi.

Tüm bu iddiaların derhal peşinden dün, Rus müdafaa bakanı TV’de tekrar alana çıktı, ama Yalnızca ani çok saniyeliğine…

Şoygu, Putin’in düzen ettiği Güvenlik Konseyi Toplantısı’na katıldı. Önceki toplantıların hepsi baştan ardindan Rus medyası tarafından yayınlanırken, bu erken yapılan toplantının Yalnızca tek bölümü yayınlandı.

DİĞER YETKİLİLER NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜLÜRKEN…

Yayınlanan videoda başka bütün görevliler net tek şekilde ekranda görünürken Şoygu’nun görüntüsünün diğerlerinden değişik olması dikkat çekti. Kremlin tarafından yayınlanan videoda Rus bakanimiz görünmeden evvel ekran kısa tek vakit kararıyor ve tekrar geliyor. başka bütün yöneticilerin aramanın başından bu yana ekranda net tek şekilde görünürken, Şoygu’nun görüntüsü dikkat çekti.

İngiliz Daily e-posta gazetesi, Suskun olarak yayımlanan görüntülerin Önceden kaydedilmiş olabileceğini öne sürdü. Putin’in en güvendiği isimlerden biri var olan Şoygu’nun 12 vakit ardindan alana çıkarılmasının ‘propaganda aracı’ olduğu öne sürülürken, görüntülerle Rus halkının kandırılmak istendiği argüman edildi. Şoygu’nun konuşma esnasında laf almaması da dikkat çekti.

İngiliz basını, Kremlin’in bu görüntüleri batı medyasının iddialarına karşı özellikle yayımladığını da belirtti. Şoygu’nun görüntüleri kısa müddette gündem oldu.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, dahada evvel kendisine Şoygu’nun nerede olduğu sorulduğunda, müdafaa bakanının medyaya dahada az vakit ayırmasının anlaşılabilir olduğunu dile getirmişti.

Rusya-Ukrayna savaşı... Putin'e şok üstüne şok: En perişan bugünü yaşadı İlginizi Çekebilir Rusya-Ukrayna savaşı… Putin’e şok üstüne şok: En perişan bugünü yaşadı Rusya-Ukrayna savaşının saklı kahramanı: Putin'in onay verdiği Abramoviç İlginizi Çekebilir Rusya-Ukrayna savaşının saklı kahramanı: Putin’in onay verdiği Abramoviç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir