Rusya lideri Putin’in Arktik bölgedeki gizli planı deşifre oldu! Resmen yığınak yapmışlar-haberi

Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin‘in mühim gündem maddelerinden birisi var olan Arktik bölgesi tekrar gündemde. Geçtiğimiz haftalarda alanda tatbikat başlatan Rusya, tabiri caizse üç nükleer denizaltı ile beden gösterisi yapmıştı.

EK GÖZETLEME VE sema müdafaa SİSTEMLERİ KONUŞLANDIRILDI

Putin bunun ne Sovyet tarihi ne de modern vakit tarihinde tek muadilinin olmadığını açıklamıştı. Şimdi ise Putin yönetiminin Arktik kisminda attığı askeri adımlar uydulara yakalandı.

Yayınlanan uydu görüntüleri Rusya’nın yıllardır anlaşmazlığın odağında var olan arktik bölgesindeki askeri varlığını artırdığını gözler önüne serdi. mevzubahis görüntüler sayesinde Rusya’nın bölgedeki tesislerine tertemiz eklemeler yaptığı da alana çıktı.

İngiliz Daily e-posta gazetesinde bulunan habere göre, Moskova, bölgedeki tesislerine ek gözetleme ve sema müdafaa unsurları konuşlandırdı.

BEŞ ÜLKENİN RADARINDA

Uzun yıllar kimsenin yüzüne dahi bakmadığı şimal Kutbu, etrafındaki buzlar abuhava farklığı hasebiyle azalmaya başlayınca ummana komşu beş ülke; ABD, Danimarka, Kanada, Norveç ve Rusya’nın radarına girdi.

Bu 5 memleket nihayet senelerde denizdeki enerji kaynaklarının peşine düştü. Bölge ile alakalı tek anlaşmanın olmaması ise ara ara bu tip beden gösterilerinin yapılmasına neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir