Rus saldırılarında hayatını kaybeden çocuklar böyle anıldı-haberi

Rusya’nın 24 Şubat’tan bu yana Ukrayna’ya düzen ettiği saldırılarda 109 bebek hayatını kaybetti, 130 bebek ise yaralandı. Lviv sehrindeki meşhur Rynok Meydanı’na hayatını kaybeden çocuklar anısına 109 bebek arabası ve puset bırakıldı.

Boş bebek arabalarını gören Ukraynalılar gözyaşlarını tutamadı.

Yaşananların oldukça üzücü olduğunu söyleyen Ukraynalı anne adayi Katerina Babadzhanova, “Çocuklar bizim ulusumuzun geleceği, kalbi ve ruhu. Çocukları öldürülen annelerin canı yanıyor. bütün dünyanızın yıkılması oldukça korkutucu ve üzücü. Çocuğunuzu savunmak istiyorsunuz. Çocuğunuz amaciyla keyifli tek sema ve en iyi olanini istiyorsunuz” dedi.

Rusya, Kiev'de 5 katlı apartman vurdu: Ölü sayısı artıyor İlginizi Çekebilir Rusya, Kiev’de 5 katlı apartman vurdu: Ölü sayısı artıyor BBC: Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taleplerini açıkladı İlginizi Çekebilir BBC: Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taleplerini açıkladı İşgale itiraz eden Rusya'nın Daha önceki başbakan yardımcısı istifa etti İlginizi Çekebilir İşgale itiraz eden Rusya’nın Daha önceki başbakan yardımcısı istifa etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir