Rus heyeti, Türkiye ile uçuşların açılmasına ilişkin durumu değerlendirmek için Türkiye’ye geliyor-haberi

Rusya İnsan sıhhati ve Tüketici Haklarını savunma Servisi’nden (Rospotrebnadzor) yapılan yazılı açıklamada, “Rusya ve Türkiye arasında dahada evvel yapılan anlaşmalar çerçevesinde Rus heyeti, tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) vaziyetini değerlendirmek emeliyle hafta ortasında Türkiye’ye gidecek. Ziyaret neticenine göre uçuşların tekrar başlatılması ve turizm hizmetlerinin sağlanmasına ait kararlar alınacak” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Rus heyetinin, Rospotrebnadzor ve ona bağlı bilim enstitüleri, Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) ve Rusya müdafaa Bakanlığının alakalı kurumlarının uzmanlarından oluşacağı belirtildi.

YASAK 21 HAZİRAN’A civarindan UZATILMIŞTI

Rusya, ülkemiz ile normal ve charter uçuşların 15 Nisan-1 Haziran’da sınırlandırma kararı almış, derhal peşinden da mevzubahis kararı 21 Haziran’a civarindan uzatmıştı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 17 Mayıs’ta Rus heyetinin, iki memleket arasında uçuşların açılmasına ait vaziyeti değerlendirmek üzere Türkiye’ye gideceği ve turizm merkezlerinin aldıkları güvenlik önlemleri açısından denetleneceğini açıklamıştı.

Kaynak: Anadolu ajansı / Dmitri Chirciu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.