Roma'da Mourinho, resmi imzayı attı-haberi

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma’nın tertemiz teknik patronu Jose Mourinho, Roma amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek istikbal inşa etmeyi istediğini ve taraftarların kendisine gösterdiği teveccühten dolayı borçlu hissettiğini söyledi.

Roma ile üç senelik sözleşme imzalayan Portekizli teknik adam, sarı-kırmızılı takımı izleyen türk mali ve yabancı muhabirlerin katılımıyla Roma’nın meşhur Capitol tepesindeki Caffarelli terasında düzen eden medya toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Kendisini heyecanlı şekilde karşılayan Romalı taraftarlar teşekkür eden Mourinho, “Roma’ya geldiğimde bana gösterilen alaka Sahiden olağanüstüydü. bendeniz bunun amaciyla tek şey yapmış değilim o nedenle derhal kendimi onlara karşı borçlu hissettim. Karşılama Sahiden heyecan vericiydi.” dedi.

İlgili Haberler
Fenerbahçe tasima haberi: Jose Mourinho’dan Dzeko açıklaması

Kulübün sahipleri Dan ve Ryan Friedkin’e de teşekkür eden Mourinho, kulübün geçmişini unutmadan, Friedkinlerle birlikte mühim tek istikbal inşa etmek istediklerini ifade etti.

Roma’ya tatil amaciyla değil, çalışmak için, galip gelen tek Roma yaratmak amaciyla geldiğini belirten Mourinho, takımın başına geçmesiyle alakalı olarak, “Mourinho’nun Roması’ olarak anılmasını istemiyorum. Bu hoşuma gitmiyor. Roma, Romalıların.” diye konuştu.

Roma’nın uzunca vakittir kazanamadığına dikkat çekilmesi üstüne Mourinho, “Geçen sezon şampiyonun 16 nokta gerisinde dördüncü sırada olduğumuz gerçeğinden kaçamayız. Bu sualleri kendimize sormalıyız. takim ve camia, yanıtları ve yapacak çok şey olduğunu benden dahada iyi biliyor. Kupalar kazanmak istiyoruz. derhal tek şeyler kazanmak mümkün olmayabilir, normalde olmaz da. Burada yapılacak çok şey var ve benim görevime odaklanmak istiyorum. Oyuncularımı savunmak amaciyla her şeyi yapacağım. mesele aramıyorum. huzur almak istiyorum, meselelerle uğraşacak zamanım yok.” ifadelerini kullandı.

58 yaşında olan çalıştırıcı, takıma baz alinarak tek sistem üzerinde çalıştığını, bunun günbegün gelişeceğini ifade eden Mourinho, mühim olanın oyuncularından en iyi olanini alabilecekleri sistemi kurmak olduğunu belirtti.

Jose Mourinho, Roma’yı üç sene ardindan nerede gördüğü sualine ise “Kutlama yaparken” Cevabını verdi. “Neyin kutlaması” diye gelen 2. suale ise teknik adam, “Bir şeylerin” demekle yetindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir