Rıza Çalımbay: Oyuncularım mükemmel şekilde her şeye uyum sağladı-haberi

Rıza Çalımbay, Anadolu ajansı muhabirine sezonu değerlendirerek, tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hasebiyle bütün takımların Yorucu tek sezon geçirdiğini belirtti.

Stadyumlarda taraftarların olmaması hasebiyle tatsız, tuzsuz mücadeleler oynadıklarını laf eden Çalımbay, bütün yeryüzünde aynı sıkıntıların yaşandığını ifade etti.

Salgından etkilenen takımların başında Sivasspor’un geldiğini ve kendisi dahil yaklasik olarak bütün futbolcularının Kovid-19’a yakalandığını laf eden Çalımbay, UEFA Avrupa Ligi, Süper Lig ve tarım ülkemiz Kupası maçlarında kadro kurmada hatri sayilir büyüklükte zorluk yaşadığını dile getirdi.

Çalımbay, kırmızı-beyazlı ekibin bütçe sıkıntısı hasebiyle geniş tek kadro kuramadığını, yaşanan sıkıntılar hasebiyle sezonun evvel yarısını istek ettikleri benzeri tamamlayamadıklarını anımsattı.

Kovid-19’u yenebilen ve sakatlığı geçen futbolcuların takıma katılmasıyla tekrar çıkışa geçtiklerine değinen Çalımbay, “Ondan ardindan da çok iyi tek seri başlattık. Bunu tek Anadolu takımının basit kolay yapacağını zannetmiyorum.” dedi.

“Sonuna civarindan takımımıza sahip çıkarız”

Çalımbay, çok güç tek vaziyetten çok iyi tek vaziyete geldiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Oyuncularım mükemmel şekilde her şeye ahenk sağladı. Arkadaşlığımız Zati üst düzeydeydi ve bunu da alana yansıttık. Çok iyi tek seri ve iyi şeyler yaptık. Felsefem, içeride ve dışarıda galibiyete oynamaktır. hatri sayilir büyüklükte takım, minik takım ayrımı da yoktur. İçeride ve dışarıda galibiyete oynadık. Onun amaciyla Sahiden çok memnunum. Yalnızca üzüldüğüm şey, bu takımın geçen sezonunu her biri unuttu, takım belli tek süre perişan olduğu vakit gereksiz konuşmalar oldu. Destek vereceklerine başka şey aradılar, öyle şeylere girilmemesi gerekiyor. Futbolculuk ve antrenörlük hayatımda bunun benzeri şeyleri çok yaşadığım amaciyla umurumda değil. yasamsal medya ile Zati hiç ilgilenmem. İşimize bakıyoruz, ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Şu anda da iyi günlere geldik, iyi tek durumdayız.”

Sivaslı olması hasebiyle omzunda dahada ağır tek yükün olduğuna dikkati çeken Çalımbay, “Oyuncular, muavin antrenörler oynayıp giderler ama biz hep buradayız. Sivaslıyım, Katiyen yanlış tek şey olduğu vakit kalkıp gitmek benzeri tek lüksümüz yok. Onun amaciyla sonuna civarindan takımımıza sahip çıkarız.” diye konuştu.

“Kulübümüzün birazcık dahada sosyalleşmesi gerekiyor”

Çalımbay, nihayet iki sezondur Sivasspor’un başında olduğunu, dahada evvel de 2,5 sene çalıştırdığı kırmızı-beyazlı ekiple ligi hep iyi şekilde bitirdiğini ifade etti.

Yönetimle Bir takım konuları görüşeceğini söyleyen Çalımbay, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Sözleşme olayına gelince oturup konuşacağız. hoşnut olduğum şeyler var, hoşnut olmadığım şeyler de çok. Onun amaciyla onları düzeltmeye çalışacağız. Onlar yapılırsa onlara destek verilirse ona göre devinim edeceğiz. Zira bendeniz her şeyden evvel yönetimden kendim ve ekibim açısından tek güven almam gerekiyor. eğer bize güveniyorlarsa Bir takım şeyleri kendimiz yapabiliriz rahatlıkla. Zati güveniyorlar, biz de onlara güveniyoruz. Önemli var olan iki taraf açısından güven çok önemli. Burada Bir takım yapılacak şeyler var, netlikle onların yapılması gerekiyor. Bana göre kulübümüzün birazcık dahada sosyalleşmesi, belli tek süre dahada halkoyu oluşturması ve lobisinin olması gerekiyor. Sivas kuvvetli tek yer, baktığınız vakit her yerde Sivaslı vardır. Bunları bunun benzeri birlik, beraberlik içinde iyi şekle getirmek gerekiyor. Herkesin takımına sahip çıkması gerekiyor. Konuşacağımız şeylerde hep Sivasspor’un dahada öne gitmesini konuşacağız. İki sezondur ligi idarenin koyduğu hedeflerin hep üzerinde bitiriyoruz.”

Çalımbay, ligde Fenerbahçe ile oynadıkları mücadeleyle alakalı herkesin değişik şeyler konuştuğunu ve düşündüğünü aktararak, “Bizim oradaki tek amacımız o mücadelesi kazanmaktı. Herkesin hedefi var, bizim de hedefimiz vardı. Ligde beşinci olmak istiyorsak oradan netlikle nokta veyahut puanlarla gelmemiz gerekiyordu. her biri başka tarafa çekebilir, başka türlü konuşabilir. mükemmel tek oyun oynadık ve mükemmel şeyler yaptık, hiç kimsenin tek şey konuşamayacağı tek mücadele oynadık.” ifadelerini kullandı.

Ligde 19 maçlık yenilmezlik serisi yakalanmalarının hatri sayilir büyüklükte muvaffakiyet olduğunu belirten Çalımbay, bunu takımdaki arkadaşlık ortamına borçlu olduklarını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir