Reuters: Kiev’de askeri hareketlilik durdu-haberi

Reuters’ın ABD’li tek müdafaa yetkilisine dayandırdığı habere göre, Kiev’de Rus ordusunun hareketliliği durdu.

Rusya Ordusu’na bağlı Bir takım birimlerin yiyecek sıkıntısı da dahil olmak üzere lojistik mesele yaşadığı belirtildi. Kiev’deki ilerlemenin Rusya tarafından tekrar değerlendirildiğini belirten yetkili, Rusya’nın Kiev’deki askeri harekatının durduğunu açıkladı.

Yetkili, “Kiev’in kuzeyinde hareketin durmasının tek nedenleri, Rusların kendisi kendilerini tekrar gruplandırmaları, işgale ait tekrar tasarı yapmaları ve karşılaşılan zorluklara karşı ahenk sağlama çalışması” dedi.

“RİSKTEN KAÇINMA DAVRANIŞI GÖSTERİYORLAR”

Yetkili şu ifadeleri kullandı:

* tekrar toparlanacaklar, şartlara ahenk sağlayacaklar ve taktiklerini değiştirecekler. nihayet 6 vakit içinde Rus ordusunun tespit edecek tek riskten kaçınma davranışı gösterdiğine değin delil eder var.

* Bir takım birlikler savaşmadan teslim oluyor. Bu kişilerin çoğu dahada evvel savaşta bulunmamış, çoğu askere alınmış. Bazılarına harp gideceği dahi söylenmemiş. bu yüzden riskten kaçınma davranışına baz alinarak delil eder görüyoruz

LUKAŞENKO: BELARUSLU ASKERLER ÜSLERİNDE

Belarus hükümet Başkanı Lukaşenko, Belarus askerlerinin üslerinden ayrılmadığını ama riskli tek vaziyette 2-3 vakit içinde harekete geçebileceklerini açıkladı.

Zelenskiy: Ukrayna düşerse Rusya, NATO sınırlarında olacak İlginizi Çekebilir Zelenskiy: Ukrayna düşerse Rusya, NATO sınırlarında olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir