Red Bull Half Court’ta final heyecanı 5 Haziran’da Yoğurtçu Parkı’nda!-haberi

Red Bull Half Court, dünyanın en iyi yol basketbolcularını buluyor! yol kültürü ile basketbolu tek araya getirme emeliyle yola çıkan Red Bull Half Court, oyunun yanı sıra katılımcılara sıra dışı tasarlanmış basketbol sahalarında mücadele yapmayı vadetti. 

YARI SAHADA 3X3 BASKETBOL KAPIŞMASI

Red Bull Half Court 3×3 formatında düzen eden basketbol turnuvasında, hayat çapında 20’den çok ülkede ugras eden basketbolcular, eylül ayında Rusya’da gerçekleşecek var olan hayat finaline erişmek amaciyla rakiplerini arkada bırakmaya çalışıyor.

Red Bull Half Court, katılımcıları Tamamiyle skor üretmeye ve hücuma dayalı tek oyun oynamaya teşvik ediyor. Takımlar tabiki maçları kazanarak tur atlarlar. ama bu oyunda inanilmaz tek Red Bull dokunuşu da bulunuyor: Oyunlarda her tek grupta kümülatif olarak en çok sayıyı atan ekipler, “Sahanın Sahibi” bonusunu ele geçirme şansı yakalar. Yani, en çok mücadelesi kazanmasanız dahi tekrar de üst tura çıkabilirsiniz.

Red Bull Half Court final mücadelesi 5 Haziran (yarın) Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleşecek. 

RED BULL HALF COURT TURNUVASININ KURALLARI

1. Red Bull Half Court, temelde FIBA oyun kaidelerine dayalı olup, hususi uygulamaların da bulunduğu kendine has tek kaideler setine sahiptir. FIBA 3×3 kaidelerine buradan ulaşabilirsin.

2. bütün mücadeleler aşağıdaki istisnalar dışında FIBA oyun kaidelerine göre oynanır:

a. Her mücadele maksimum 21 sayıda tamamlanacaktır. eğer mücadele süresi içinde (10 dakika) tek takım 21 sayıya ulaşırsa karşılaşma kazanır ve yarışma sona erer. eğer normal süre berabere sonuçlanırsa iki sayı atan evvel takım müsabakayı kazanır.

b. eğer normal süre sona erdiğinde takımlar 20-20’lik skorla berabere vaziyette ise sayı bulan takım evvel mücadelesi kazandığında, skor 21-20 olarak kaydedilir (22:20 olarak değil).

c. bütün erkekler müsabakalarında resmi SPALDING Red Bull Half Court Size 7 model top kullanılır.

3. eğer tek takım rastgele tek turda turnuvadan çekilirse, o turda yaptıkları dahada evvelki mücadeleler ve yapacakları mücadeleler iptal edilir. Takım bu maçların her tek tanesini 20:0 kaybetmiş sayılır.

4. bütün takımlar turnuvanın başlangıç saatinden asgari 1,5 saat evvel turnuva alanında kayıt yaptırmalıdır. Kayıt esnasında istisnasız bütün oyuncular orada bulunmalıdır. Ön kayıtlar turnuvanın resmî sitesi üzerinden yapılır.

5. Red Bull Half Court organizasyonu, gözlemciler ve hakemler tarafından belirlenmesi durumunda, etkinliğe zarar veren rastgele tek oyuncuyu veyahut takımı diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

6. Etkinliğe zarar veren davranışlar şunları içerir: Küfürlü ifadeler, fiziki şiddet, tehdit, hakemler ve gözlemcilerin işini yapmasına engel olma. Skorları ayarlamaya çalışmak ve / veyahut skor bonusu ele geçirmek amaciyla takımların iş birliği yapması vaziyetinde alakalı takımlar elenecektir. (Bu karar hakemler ve turnuva organizatörleri tarafından verilecektir.)

7. Takımlar asgari üç, en çok dört oyuncudan oluşur. Sahada her takımdan Yalnızca üç oyuncu yer alabilir. tek adet de yedek oyuncuya destur verilir. dört oyuncudan üçü turnuvanın düzenlendiği ülkenin yurttaşı olmalıdır. tek yabancı oyuncuya destur verilir.

8. Oyuncular turnuva tarihinde 18 ve dahada üzerinde yaşta olmalıdır.

9. mücadele günlerinde, öğleden evvel 10:00’dan ardindan takım kadrolarında farklık yapılamaz.

10. Elemelerde, online kayıt yaptıran takımlar, Red Bull Half Court organizatörleri tarafından rastgele dörderli gruplara ayrılacak. Takımların organizasyon döneminden evvel kayıt yaptırması gerekmektedir.

11. Turnuva organizatörleri koşullara göre turnuva formatını değiştirme hakkına sahiptir.

OYUN

Yazı-tura atışı hangi takımın evvel pozisyonu alacağını belirleyecektir. Yazı-turayı galip gelen takım, mücadelenin başındaki veyahut mümkün tek uzatmanın başındaki pozisyonu seçebilir.

Kurala ahenk gösteren oyun süresi 10 dakikalık tek periyottur. Oyun saati Yalnızca mücadelenin nihayet dakikası içinde durdurulabilir. Normal süre berabere tamamlanırsa uzatmalar oynanır. Uzatmalarda iki sayı atan evvel takım mücadelesi kazanır.

Her grubun nihayet mücadelesi eş zamanlı olarak oynanmak zorundadır.

Her gruptan en çok “Own the Court” bonusunu elde eden iki takım tek üst tura çıkma hakkı kazanır.

OWN The Court bonusu aşağıdaki vaziyetlerde verilir:

A) Kazanılan mücadelelerde 5 nokta artar.

B) Owned the Court Bonus: 6 nokta artar. Own the court bonusu, grup maçları nihayetinde toplamda maksimum sayıya ulaşan takımlara verilir. eğer iki takım toplaminda aynı sayıya ulaşılırsa, aralarındaki mücadelede üstünlük sağlayan takım bonusun sahibi olur.

Eğer üç takım aynı sayıya erişir ve galibiyet/mağlubiyet sayıları da eşit olursa, hangi takımın üst tura çıkacağı hür Atış Oyunu ile belirlenir.

SERBEST ATIŞ OYNANMASI DURUMUNDA: Takımlar, hür atış sırasını kesinlestirmek amaciyla kura çekecek. Her takım, tek hür atış kullanmak üzere tek atıcı seçecektir. hür atış kaçırılırsa, o turdaki bütün atıcılar kaçırmadığı sürece o takım oyun dışı kalır. var olan takımlar 2. tek oyuncuyu belirler ve tek takım kalana civarindan döngü tekrarlanır.

Takımın dört azasının tamamı tek hür atış attıysa ve Daha tek galip gelen çıkmadıysa, atıcılar tek galip gelen belirlenene civarindan aynı sırayı takip eder.

Kurallar, “bire bir” mücadeleler var olan yarı final ve final dış her tur amaciyla geçerlidir.

Yarı finalde, A Grubunu 1. bitiren takımla (son dört takım) B Grubunu 2. bitiren takım (son dört takım) oynamalıdır.

A Grubu’nda 2. sırada bulunan takım da B Grubu’nu 1. sırada bitiren takım ile oynamalıdır.

12. Red Bull Half Court ülkemiz Finali’nin şampiyon takımı, Türkiye’yi Eylül ayında gerçekleşecek Red Bull Half Court hayat Finali’nde temsil etme hakkı kazanır.

13. Red Bull Half Court Turnuvası veyahut turnuvaya katılım gösteren oyuncular ile irtibatlı rastgele tek ödül, turnuva kaidelerine tabidir. Turnuvaya katılan her tek oyuncu ve takım, turnuva kaidelerini onay etmiş sayılır.

14. Her ülkenin ulusal şampiyonu, Rusya’da düzen edecek hayat Şampiyonası amaciyla ulusal turnuva ekibinde bulunmuş var olan dört kişiden 2’sini değiştirme hakkına sahiptir. hayat Şampiyonası’nda yer alacak takımdaki dört oyuncudan 3’ü Türkiye’de ikamet etmekte olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir