Rapor ortaya çıktı! İşte koronavirüs yayılımı açısından İstanbul’un en riskli 8 ilçesi-haberi

İstanbul hekim Odası (İTO) Covid-19 İzleme Grubu hazırladığı nihayet raporla, İstanbul’da virüsün yayılımının riskli olduğu ilçeleri açıkladı.

AVRUPA YAKASI VİRÜSÜN ortada ÜSSÜ

Raporda, nüfus hareketliliğinin ve yoğunluğunun çok olduğu Bağcılar, Bahçelievler, Esenler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Sultangazi ve Zeytinburnu ilçelerinin virüsün yayılımı açısından riskli ilçeler arasında olduğu ifade edildi. Ayrı olarak İstanbul’un Avrupa Yakası’nın koronavirüsün Sanki ortada üssü olduğu belirtildi.

65 ıslak üstü ve altı grupta gözlenen bulaşıcı hastalık ölümlerinin ise koronavirüs hastalığının yaygın olarak saptandığı Bağcılar, Bahçelievler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece ve Sultangazi’de gerçekleştiği bilgisi de raporda yer aldı.

MART BAŞINA GÖRE VAKALAR 10 KAT ARTTI

Öte istikametten sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da mart başına göre olay sayılarının takriben 10 kat arttığını belirterek Türkiye’deki vakaların takriben yüzde 40’ının İstanbul’da olduğunu açıklamıştı.

Twitter hesabından 9 Nisan’da İzah yapan Koca, “İstanbul’da Mart başına göre olay sayıları takriben 10 kat arttı. Ülkemizde vakaların takriben %40’ı İstanbul’da. İstanbul’un vaziyeti ülkemizin vaziyetini belirliyor. İstanbul’u koruyabilirsek ülkemizi de koruyabileceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir