Ramil Guliyev gözünü madalyaya dikti-haberi

Dünya şampiyonu ulusal atlet Ramil Guliyev, tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hasebiyle 2021 seneye ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda dünyanın en iyi sporcuları ile ugras edeceğini ve orada netlikle altın madalya kazanmak istediğini belirtti.

Londra’da düzen eden 2017 hayat Şampiyonası’nda 200 metre final yarışında Türkiye’ye bu alanda evvel altın madalyayı getiren ad var olan ulusal atlet Ramil Guliyev, derhal peşinden 2018 seneninde Berlin’deki Avrupa Atletizm Şampiyonası’nın 200 metre finalinde ülkemiz rekorlarını kırarak tekrar altın madalyaya uzandı.

Başarı çizgisini devamlı yukarıya taşıyan Guliyev, bunların dışında katıldığı ulusal ve beynelmilel çok sayıda organizasyonda dereceler etmeyi başardı.

Kariyerinde tertemiz tek muvaffakiyet ek etmek amaciyla 2020 Tokyo Olimpiyatları’na odaklanan Guliyev, ağırbaşlı hazırlık çagi geçirdiği organizasyonda hemide 200 metre yarışında ayni vakitte da bayrak yarışında altın madalyaya uzanmak istiyor.

Guliyev, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, planladıkları benzeri olimpiyatlara civarindan antrenmanlarını sıkı tek şekilde sürdüreceklerini ve takım olarak iyi tek hazırlık çagi geçirdiklerini söyledi.

Tokyo Olimpiyatları’na bütün gücüyle ve ciddiyeti elden bırakmadan hazırlandığını aktaran Guliyev, “Olimpiyatlara altın madalya hedefi ile gidiyoruz. Benim yaşım da artık geldi, tam zirve yaşı ve zamanındayım. Tokyo’da en iyi dereceyi yapmam gerekiyor. İnşallah orada pandeminin bu güç sürecinde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız.” dedi

“Altın madalyayı ülkemize getirmek amaciyla her şeyi yapacağım”

Tokyo’da dünyanın en iyi atletleri ile rakip olacağını ifade eden Guliyev, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Olimpiyatlar, hayat şampiyonası benzeri tek yarışma değil. Onun amaciyla finale kalmanız lazım. Finalde de her şey olabilir. Tokyo’da altın madalyayı ülkemize getirmek amaciyla her şeyi yapacağım. Orada 200 metre yarışında yer alacağım. Ondan ardindan da takım olarak bayrak yarışına katılacağız. umut ediyorum ki bayrakta da iyi tek derece getirebiliriz. Takım arkadaşlarım iyi durumdalar. Buradan tek tık dahada iyi koşacağız, olimpiyatlara belli tek süre dahada vakit var. her biri formda girecek. her biri orada en iyi formunda koşacak. Onun amaciyla dahada iyi dereceleri bekliyoruz.”

Guliyev, olimpiyatlardaki bayrak yarışında Jamaika ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ benzeri ülkelerin her yarışta çok iyi dereceler gösterdiğini anımsatarak, “Olimpiyat finalinde her şey olabilir. Bir takım yarışlarda 8 takım starttan başlıyor, finişi Yalnızca dört takım geçebiliyor. ama ulusal takımımız çok iyi durumda, çok iyi tek sezon geçiriyoruz. Erzurum’daki yarışlarda da çok kota aldık. İnşallah atletizm branşında en hatri sayilir büyüklükte takımla olimpiyatlara gideceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir