Piyasa değeri 3 milyon lira! Bursa’da yurt dışından kaçak getirilen araç parçaları ele geçirildi-haberi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği ekipleri tarafından merkez Nilüfer İlçesinde faaliyet gösteren, M.A. tarafından işletilen iş yerine baskın düzenlendi.

Baskın sonucu, Bulgaristan ve Gürcistan ülkelerinden getirilen araçların tamamen veya kısmen parçalanarak parçalarının yurt içinde kaza yapan araçlara aktarıldığı, yurt dışından getirilen bazı araçların ise kesilerek yurt içinde kaza yapan araçlarla birleştirilerek kaçakçılık suçu işlendiği tespit edildi.

PİYASA DEĞERİ 3 MİLYON LİRAYI BULUYOR

İş yerinde yapılan aramalarda ise piyasa değeri toplamda 3 milyon lirayı bulan araç parçaları ele geçirildi. Bunlar arasında yurt dışından getirilen araçların parçaları ile yapılmış lüks binek araç, yurt dışından getirilmiş ve parçaları sökülerek başka araca aktarılmış gümrük kaçağı lüks binek aracın iskelet kısmı ve aksamları, yurt dışından getirilen araçların parçaları ile yapılmış lüks SUV araç, yurt dışından getirilmiş ve parçaları sökülerek başka araca aktarılmış gümrük kaçağı lüks SUV aracın iskelet kısmı ve aksamları, 2 adet lüks araç motoru, 2 adet lüks araç şanzımanı bulunuyor.

Emniyete getirilen, M.A., B.S. ve Ö.S.’nin ise işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir