Perez, Avrupa Süper Ligi’nin hayata geçeceğini iddia etti: Kulüpler geri dönecek ve devam edeceğiz-haberi

Geçen sektör bugünü resmi olarak tanıtılan Avrupa Süper Ligi, siyaseilerin, futbolcuların, spor insanlarının ve taraftarların araya girmesiyle şimdilik gerçekleşmedi. Süper Lig’in 12 kurucu takimi arasında bulunan Liverpool, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Arsenal, Inter, Milan ve Juventus hafta içinde ayrıldıklarını açıkladılar. Florentino Perez, bu erken AS’a verdiği röportajda Süper Lig’den ayrılan kulüplerin baskılar sebebinden ayrıldığını ama döneceklerini açıkladı.

Perez’in çok konuşulacak açıklamaları:

“KULÜPLER AYRILAMAZ”

“Bağlayıcı sözleşmeyi açıklamama neden yok ama kulüpler ayrılamaz. Bazıları baskıyla ayrılmak zorunda kaldı. Ama bu proje veyahut tek benzeyen ayni ritimde devam edecek, umarım yakında gerçekleşir.

“DEĞİŞİKLİK YAPACAĞIZ”

JP Morgan’ın ayrıldığı doğru değil. reaksiyon olarak vakit geçiriyorlar, başka 12 kulübün yaptığı gibi. farklıklar yapmamız gerekmektedir ve yapacağız. Süper Lig düşündüğümüz en iyi proje.

“BU EN İYİ PROJE”

İşbirliği ayni ritimde devam ediyor. Ayrıcalıklarını kaybetmek istemeyen ve projeyi manipüle eden insanların hiddetinin geçmesi amaciyla bekleyeceğiz. Süper Lig, futbolun krizden kurtuluşu amaciyla olabilecek en iyi proje. benim düsünceme göre Şampiyonlar Ligi olabilecek en iyi formatta değil. 2024’e civarindan bekleyemeyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir