Paralimpik milli okçu Murat Turan: En büyük hayalim Tokyo'da altın madalya-haberi

Tokyo Paralimpik Olimpiyat Oyunları’na hazırlanan Paralimpik ulusal Okçu Murat Turan, antrenmanlarını Burdur’da sürdürüyor. Burdur Valisi Ali Arslantaş, Murat Turan’ı idman yaptığı Gazi Atatürk Stadı’nda ziyaret etti. Vali Arslantaş, Murat Turan, antrenörü ve Okçuluk İl Temsilcisi Ahmet Bacak ile görüştü. gün içinde 6 saatin üzerinde idman yaptığını söyleyen Murat Turan, “Hayat istediklerinizi değil, düş ettiklerinizi, inandıklarınızı size verir. bendeniz de bu inançla her vakit çalışıyorum. Hollanda’daki hayat şampiyonasında rakiplerimin tek çoğunu eledim. dahada iyi olabilmek amaciyla her vakit gün içinde 6 saatin üzerinde idman yapıyorum. Her vakit o inançla uyuyup o inançla kalkıyorum. İnşallah ülkeme ve Burdur’a olimpiyat madalyasını getireceğim. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Burdur’u ve Türkiye’yi temsil edeceğim. En hatri sayilir büyüklükte hayalim orada şanlı bayrağımızı dalgalandırmak, altın madalya alıp ülkemizi onurlandırmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“2016 RİO OLİMPİYATLARINI KIL PAYI KAÇIRDIM”

2016 Rio Olimpiyatları’na gitmeyi kıl hissesi kaçırdığını laf eden Turan, “2016’da gidemediğim vakit kendime tek laf verip ‘kesinlikle 2020 Olimpiyatlarına gitmeye dogruluk kazanacağım’ demiştim. 2019 seneninde Hollanda’da düzen eden Paraokçuluk hayat Şampiyonası’nda hemide takım hemide bireyselde hayat ikinciliği elde ettim. Tokyo Olimpiyatları’nda da bütün rakiplerimi eleyip şanlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. 98 vakit var. Her vakit o inançla yatıp o inançla kalkıp antrenmanlarımı sürdürüyorum” diye konuştu.

AHMET BACAK: UMARIM BURDUR’A OLİMPİYAT MADALYASINI GETİRİRİZ

Murat Turan’ın antrenörü ve Okçuluk Burdur İl Temsilcisi Ahmet Bacak, “Murat’la 2012’den bu yana çalışıyoruz. geçen sene olimpiyat kotasını aldık. Burdur’un evvel olimpiyat kotası bu. Paralimpik oyunlarında çalışmalarımız aralıksız sürdürüyoruz. İnşallah Burdur’un evvel olimpiyat madalyasını okçuluk branşında alacağımızı düşünüyorum. İyi çalışıyoruz. Umarım Burdur’a olimpiyat madalyasını getiririz” dedi.

Vali Ali Arslantaş da, “Murat’a inanıyoruz. Murat kardeşime ve Tokyo’daki Olimpiyat Oyunları’na katılacak başka ulusal sporcularımıza da başarılar diliyorum. İnşallah olimpiyat madalyasını Burdur’a getireceğine inanıyoruz” diye konuştu.

mutlu MADAN/BURDUR,(DHA)

  • Olimpiyatlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir