Özgür Özel: Abdi Ağalara karşı İnce Memet’lere selam olsun-haberi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Salonu’nda düzenlenen, parti yöneticileri, Adana milletvekilleri ve yöre belediye başkanları ile çok sayıda partilinin katıldığı toplantıdaki konuşmasında tek selam da cumhuriyet milletçe partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan getirdiğini belirterek şöyle konuştu:

*16 Nisan 2017 bugünü döneminden evvel yapılan tek kanlı vuruş girişimini fırsata çevirip, duyuru edilen fevkalade durum şartlarında, bu durum fırsata çevirerek tek anayasa farklığı yapıldı.

*Öncesinde sonrasında yaşanan bütün menfi koşullara karşın yüzde 51’e karşı yüzde 49 neticeler alındı… O akşam her biri yıkılmışken  birisi yıkılmamış dimdik ayaktaydı.

*Ondan iki ayin ardindan hayat politika tarihinin en uzunca ve en kapsamı geniş yürüyüşünü gerçekleştirdi. hak temelinde yola çıkıp hak yürüyüşünü gerçekleştirdi.

*O gece yıkılmayıp yola çıkan o hak yürüyüşçüsü 31 Mart seçimlerinde AKP’nin baskıları arasında 11 büyükşehri kazandı.

*Dünya politika tarihinde görülmemiş tek şekilde, değişik kültürlerden gelen  6 siyasi partiyi tek araya getirerek hatri sayilir büyüklükte tek ittifak siyasetinin mimarı oldu.

*Size dünyadaki en hatri sayilir büyüklükte sivil itaatsizlik eylemlerini yapan mazlumların umudu ,yoksulların sesi, kimsesizlerin kimsesi olmak amaciyla yollara düşen genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdim.

*Birileri ne yapmaya çalışırsa çalışsın; kutuplaştırmak isteyenlere karşı kucaklaştırmaya, ötekileştirenlere karşı ötekinin hakkını savunmaya , şeytanlaştırmaya karşı kardeşleştirmeye, bu ülkeyi barıştırmaya ve helalleştirmeye karşı çıktığı yolda genel başkanımızla birlikteyiz, hep birlikte yürüyoruz.

“HELALEŞMELER SEÇİM MİTİNGLERİNİN ÇOŞKUSUYLA BİRLEŞECEK”

Özel, partisinin toplantılarına katılmak amaciyla geldiği Adana’da,  SÖZCÜ’ye, cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır gezisiyle alakalı değerlendirmede bulundu.

Diyarbakır gezisinde yaşanan kucaklaşmanın bundan ardindan seçenek meydanlarında, seçenek mitinglerinde de görüleceğini işaret eden Özel şöyle konuştu:

*CHP genel Başkanı tek müddettir planladığı ve ani çok sefer de ertelenmek zorunda olduğu, çok istediği, çok özlediği tek ziyareti gerçekleştirdi. Onun gönlüne ve bizim gönlümüze göre oldu. Türkiye’nin çok ihtiyacı var olan tek görsel alana çıktı.

*Bir zamanlar CHP’yi Ankara’nın doğusuna gidemez diye eleştirenlere Diyarbakır’dan en iyi cevap verildi.

*CHP’nin Kürt sorununda tek çözüm oranını yok diyenlere hemide Diyarbakır’daki söylemleri ayni vakitte da Diyarbakırlı’nın kendisine sahip çıkışıyla en iyi cevap verildi. Bundan ardindan cumhuriyet milletçe partisi kutuplaştıranlara karşı kucaklaşmak için, düşmanlaştıranlara karşı kardeşleştirmek amaciyla yola çıktı. Helalleşmenin mühim adımlarından birisi de Diyarbakır’dı.

*Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’la, Diyarbakırlılarla hemide kucaklaştı ayni vakitte da helalleşti. Bundan ardindan 7 bölge 81 kaza kucaklaşmaya ve helalleşmeye ayni ritimde devam edeceğiz.

*Bu kucaklaşma ve helalleşmeler seçenek meydanlarında seçenek mitingleriyle de bütünleşerek ve Sahiden Türkiye’yi geçmişteki bütün sıkıntıları bütün yoklukları, yoksullukları ve kim ne çekmişse geçmişte, bütün ızdırapları arkada bırakacak tertemiz tek asama başlayacak.

*Bu 20 sene nihayetinde yoksunluktan ve Fakirlikten sıkıntı çeken Diyarbakır amaciyla de mühim fırsat CHP’nin iktidarı olacak.

*Hiç kimseyi, hiçbir seçmeni dışlamadan ve seçmenin oyuyla gelmiş hiçbir partiyi dışlamadan hep beraber, omuz omuza, kucak kucağa geleceği doğru yürüyoruz. Bundan sonraki süreçte de ülkemiz amaciyla en doğrusunu hep birlikte yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir