Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi açıldı-haberi

Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi Müdürü Aylin Loş Başlamışlı, 8’inci derslik mezunlarına baz alinarak hususi kabiliyet sınavı ile öğrenci alan okulun, 2021-2022 eğitim öğretim senesi faaliyetlerine, 92 kişilik 9’uncu derslik öğrencisiyle başladığını söyledi. Başlamışlı, “Özel kabiliyet sınavı uygulanarak okulumuzu galip gelen becerili sporcularımızın kondisyonel özelliklerinin gelişimini destekleyerek, değişik Bir hayli spor branşında eğitim almaları, uygulayabilmeleri, uzmanlaşabilmeleri ile maksimum başarıya erişerek okulumuz, ilimiz ve ülkemiz yerine yarışabilmeleri esas hedefimizdir” diye konuştu.

DEVLET BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

Eski Futbolcu ve teknik patron Samet Aybaba ise yaptığı konuşmada, “Bu iyi okulumuzun açılış merasimine katılıp beni onurlandıran sizlere, bu konuyla alakali vesile var olan hükümet Bahçeli’ye, valimize, ulusal eğitim müdürümüze ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Evlatlarımızı, ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği benzeri zeki, çevik ve ahlaklı yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Kimse bu memleketin gençlerini yoksun olarak küçümsemesin. Onlara iyi tek spor eğitimi verip, iyi tek altyapı hazırladığımızda bizim evlatlarımız herkesle yarışır seviyede olacaktır. Zira onlarda bu güç ve potansiyelin fazlasıyla var olduğuna inanıyorum. Eğitimden kastettiğim Yalnızca fiziki eğitim değil, bizler Atatürk’ün işaret ettiği ahlaklı ve zeki sporcular yetiştirmeliyiz. Unutmayınız ki iyi tek karaktere ve iyi tek ahlaka sahip olmak zorundadır bireyler. Zira bu değerler onları taçlandırır. Evlatlarımıza şunu dile getirmek istiyorum; vatanınızı sevin, bayrağınızı sevin, devletinize bağlı olun, koşullar her halükarda devletinizin yanında olun. eğer bu değerleri taçlandırırsanız göreceksiniz hemide birey olarak siz, ayni vakitte da memleket sizler benzeri evlatlar yetiştirmekten nihayet derece mutluluk dolu olacaktı” dedi.

“ADINI YAŞATACAK”

Vali Erdinç Yılmaz ise konuşmasında, şunları kaydetti: “Bugün ilimizde en çok dile kazançlan ihtiyaçlardan biri var olan spor lisemizi, Türkiye’nin ve Osmaniye’nin çok kıymetli tek değeri var olan Samet Aybaba ismiyle açıyoruz. İnanıyorum ki öğrencilerimiz, Samet Aybaba’nın ismini okulda yaşatacak, onu kişiliği ile misal alacak ve sporda gösterdiği başarıyı öğrencilerimiz de göstereceklerdir. Okulumuzda çok başarılı sporcular yetiştireceğimize ve okulumuzun kentimizin sporunun gelişmesine çok hatri sayilir büyüklükte katkı sunacağına, spora kalite ve kıymet katacağına inanıyorum. Türkiye’nin yetiştirdiği Samet Aybaba’ya da layık tek lise olacağına inanıyorum. Osmaniye’ye hayırlı uğurlu olsun.”

Açılış konuşmalarının derhal peşinden öğrencilerin gösterileriyle süre gelen program, okulun açılışıyla birlikte bahçeye fidan dikilmesiyle nihayet buldu.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir