Önce kitap sonra röportaj! FETÖ elebaşına destek yağdıran Yunanistan sabrımızı sınıyor-haberi

Yunan medyasından Fetullahçı pkk terör Örgütü (FETÖ) örgütüne propaganda desteği geldi. ABD’de yaşayan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile alakalı tarihçi Jon Pahl tarafından yazılan “A Life of Hizmet” (Hizmetin Hayatı) isimli kitap Yunanistan‘da Papazisis Yayınları tarafından Yunanca piyasaya sürüldü.

Kitap ve FETÖ elebaşı Gülen ile alakalı konuşan tertemiz Demokrasi Partisi Daha önceki milletvekili, Papazisis Yayınevi Müdürü Katerina Markou MEGA televizyonunda katıldığı tek programda FETÖ elebaşı Gülen ile alakalı konuştu. Kitabı Yunanca çeviren çevirmenin İsiminin ise yazar ve avukat var olan Sotiris Livas’ın yaptığı belirtildi.

YAYINEVİ MÜDÜRÜNDEN TERÖRİST ELEBAŞINA ÖVGÜ

Terör örgütü elebaşı Gülen’in kitabını yayınlanan yayınevinin müdürü Katerina Markou konuşmasında, FETÖ elebaşı Gülen’i Türkiye’de geniş tek kitleye ulaşan ve inanç eğitimi yerine yaptıklarıyla Yalnızca Türkiye’de değil, yeryüzünde Bir hayli ülkede onay ve zevk topladığını ileri sürdü. Katerina Markou, FETÖ elebaşı Gülen’i tek dini lider olarak adlandırması ise dikkat çekiyor.

FETÖ ELEBAŞI İLE RÖPORTAJ

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile çevrimiçi canlı tek söyleşi yaptıklarını ifade eden Katerina Markou, MEGA televizyonuna bu söyleşi ile alakalı kısa tek video yayınladı. Markou, FETÖ ele başının Yunanistan ile alakalı söylediklerini yayınladı.

Terörist elebaşının Papazisis Yayınevi Müdürü Katerina Markou ile yaptığı söyleşide şu ifadeler yer aldı;

“Yunanistan bizim amaciyla çok önemli. İki millet tek asama kardeş olarak onay edildi. Bazıları yanlış taktikler ve stratejiler izleyerek bizi arkadaşlardan ve yoldaşlardan ayırdı. Belki tek vakit bu yurttaslar tekrar tek araya gelirler. ama bu ortaklık bu şekilde dahi yapılabilirse, takdirle ele alınmalıdır. rastgele tek nedenle rastgele tek tarafı destek vermek istemiyorum. Birisi arzu eder suçsuz olsun arzu eder haksız olsun, o vakit aynı yerde tek arada yaşamaları mümkündür. Hümanizmin de aslında öğrettiği budur. Göründüğü civarindan güç olsa da, kaçınılmazdır. tek ülke, tek sorumluluğun yükünü taşıyamayacağını gösterebilir. Ancak, netleştiğinde hiçbir ihtilaf olmayacağını düşünüyorum. ülkemiz ve Suriye’de ve Bir hayli ülkede başka tek memleket denince akla evvel gelen Yunanistan oluyor. Yunanistan cesaret gösterdi. Kardeş memleket olduğunu göstermiştir. Ve bu kardeşlik sayesinde onları gönül borcu ve takdirle anıyoruz. Tarihin görkemli sayfalarına süslü altın ve gümüşle bunun benzeri yazılacak. Geleceğimiz amaciyla birlik ve huzur vaad eden tek tutumdur.”

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir