Olimpiu Morutan kimdir, hangi takımlarda oynadı? Olimpiu Morutan kaç yaşında ve nereli?-haberi

Fatih Terim’in “Top ayağındayken zevk veriyor, maliyeti uyarsa neden olmasın” dediği Olimpiu Morutan’ın Galatasaray ‘a yakın olduğu argüman ediliyor. FCSB Başkanı Becali, yıldız solakın Galatasaray’a tasima olmak üzere olduğunu duyurdu. Scout ekibi tarafından teknik heyete önerilen ve Fatih Terim’den tam not alan Morutan’a, Hagi ve Popescu benzeri isimlerin de müspet referans verdiği gelen haberler arasında. Bu nihayet dakika gelişmesinin derhal peşinden Galatasaraylı taraftarları, Morutan’ın kariyerini araştırmaya başladı. Olimpiu Morutan kimdir, hangi takımlarda oynadı? Olimpiu Morutan kaç yaşında ve nereli? sorularının yanıtları haberimizde.

Morutan, hemide oynadığı bölge ayni vakitte da sol ayağını çok tesirli kullanması hasebiyle Romanya’da ‘Yeni Hagi’ olarak gösteriliyor. 

Olimpiu Morutan kimdir, hangi takımlarda oynadı? Olimpiu Morutan kaç yaşında ve nereli?

25 Nisan 1999 seneninde Romanya’nın Cluj-Napoca şehrinde dünyaya gelen Olimpiu Morutan, futbol yaşantısına Universitatea Cluj altyapısında başladı. 2015 seneninde Daha 16 yaşındayken A takım kadrosuna dahil edilen Morutan, burada 5 resmi mücadelede tek gol, tek asistle oynadı.

Ağustos 2016’da bedelsiz olarak Botosani’ye tasima var olan yıldız solak, burada geçirdiği iki senede 59 maça çıktı ve iki gol, 5 asistle skora katkı sağladı. toy yaşına karşın sergilediği performansla dikkatleri üstüne çeken Rumen oyuncu, 2018 seneninde 700 bin avro bonservis karşılığında Steaua kulübüne imzasini attı.

Gigi Becali, arkada bıraktığımız sezon Rumen ekibi FCSB’ye 8 gol, 15 asistlik katkı sağlayan Olimpiu Morutan amaciyla 10 milyon avro istiyor.

Romanya’da ‘Yeni Hagi’ olarak lanse edilen sol ayaklı oyuncu, FCSB’de çıktığı 104 resmi mücadelede 14 gol attı, 30 da asist yaptı.

Avrupa’dan da Bir hayli kulübün izlemeye aldığı Morutan amaciyla Galatasaray, Steaua Başkanı Gigi Becali ile geçmişten gelen iyi ilişkilerini kullanarak transferi gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Galatasaray’ın 1,5 senedir takip ettiği öğrenilen Morutan’ın kulübüyle 2023 seneye civarindan sözleşmesi bulunuyor. Romanya U21 ulusal Takımı’nda da takim formasi giyen Morutan, ara ara kanatlarda da görev alıyor.

1.73 boyundaki 10 numara oyuncusu, şuurlu kariyerinde çıktığı 169 resmi mücadelede 17 gol, 36 asistle skora katkı sağladı.

Fatih Terim ne demişti?

Morutan’ı çok beğendiğini ve uygun tek paraya Galatasaray’ın yok demeyeceğini belirten Fatih Terim, şu ifadeleri kullandı:

”Morutan, çok iyi tek futbolcu, çok da beğeniyorum. O nasıl bize havadis yollamış, bizim az paramız olduğunu biliyor herhalde, zayıf oynuyorum ki az kazanç olsun beni alsınlar. uygun tek paraya herhalde Galatasaray yok demez. filhakika zevk verecek oyunculardan tek tanesi. O zevki de dahada evvel abileri burada verdi. Hagi, Popescu ve Ilie Daha buradalar. Top ayağındayken herkesin netlikle oynamasını isteyeceği tek oyuncu, gelişeceğini de düşünüyorum, bendeniz de onu beğeniyorum.”

Morutan ne demişti?

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray ile İsiminin anılması ile alakalı konuşan Morutan, şu ifadeleri kullanmıştı: “Bonservisimin düşmesi amaciyla evvelki mücadelelerde dahada perişan oynadım. Şaka yapıyorum tabii. Galatasaray’ın benimle ilgilenmesi tabiki mutluluk dolu olmak verici. Cicaldau’yu transferi amaciyla kutlama etmek istiyorum, kendisine başarılar diliyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.