Oğuz Çetin, 19 Yaş Altı Gelişim Ligleri’ni değerlendirdi-haberi

TFF’nin internet sitesinde izahları bulunan Çetin, federasyonun tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde başta sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olmak üzere halk kurumlarıyla gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde 19 ıslak Altı Gelişim Ligleri’nin oynandığını kaydetti.

Çetin, toy futbolcuların salgın döneminde alana çıkabilmelerini sağlayan TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF yönetim Kurulu, TFF’nin alakalı kurulları, TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü ile Süper Lig ve TFF 1. Lig kulüplerine gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

Oğuz Çetin, karşılaşmalarda Kovid-19 salgını önlemlerine uyulması konusundaki sürecin yürütülmesini sağlamak amaciyla hatri sayilir büyüklükte çaba harcayan denetçilere ve sağlık çalışanlarına da teşekkürlerini sundu.

FGD Oğuz Çetin, 19 ıslak Altı Gelişim Ligleri’nin oynanmasının hemide kulüplerin ayni vakitte da toy ve Ümit ulusal Takım oyuncularının gelişimlerini sürdürmelerine katkı sağlaması açısından mühim olduğunun altını çizerek, “Maçların fair play ilkeleri çerçevesinde geçmesi bizim amaciyla tek başka mutluluk dolu olmak kaynağı. Haftalar ilerledikçe liglerde kalite dahada da arttı. Çok keyifli, kaliteli mücadeleler oynandı. TFF olarak toy futbolcu gelişimine hatri sayilir büyüklükte önem veriyoruz. Ümit ediyorum tek sonraki sezon bütün ıslak kategorilerinde ligleri oynatacağız. Ayrı olarak düzenleyeceğimiz eğitim programlarıyla antrenörlerimizin ve oyuncularımızın kendisi kendilerini dahada da geliştirebilecekleri tek futbol iklimi hazırlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Normal sezon maçlarının sona ermesinin derhal peşinden Antalya’da düzen edecek finallere odaklandıklarını belirten Oğuz Çetin, “Şimdi hedefimiz 19 ıslak Altı Gelişim Ligleri’nde evvel sekiz sırayı alan takımların katılacağı finallerin en iyi şekilde geçmesini sağlamak. bütün paydaşların sıhhati bu organizasyonlarda da önceliğimiz olacak. Çok iyi karşılaşmalar izleyeceğimize inanıyorum. Maçların yayını amaciyla çalışmalarımız sürüyor. Gençlerimiz futbolseverlere keyifli günler yaşatacak.” değerlendirmesinde bulundu.

  • Türkiye Futbol Federasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.