Öğrenciden Bakan Selçuk’u sıkıştıran soru! “Yardımcılarım anlatmamı istemiyor ama” dedikten sonra öğrencilik dönemini anlattı-haberi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Habertürk ekranlarında yayınlanan Kübra Par‘la Açık ve Net programında, okulların açılış tarihinden, LSG sonuçlarının açıklanma tarihine civarindan mühim açıklamalarda bulundu. bakanimiz Selçuk, programa katılan öğrencilerin de suallerini yanıtladı.

ÖĞRENCİLİK DÖNEMİ SORULDU

Bakan’a Sual yönelten 8. derslik öğrencisi, “Ben Ziya öğretmene bizim yaşımızda iken nasıl tek öğrenci olduğunu sormak istiyorum. Nasıl ders çalıştığını ve dahada iyi tek yerlere nasıl geleceğimizi sormak istiyorum” dedi.

“OKULU İKİNCİ DERECE DÜŞÜNMEK GİBİ BAKIŞIM VARDI”

Bakan Selçuk, yardımcılarının ve arkadaşlarının öğrencilik dönemiyle alakalı sitemde bulunduğunu belirterek, şunları anlattı:

“Bu suali sormasan olmaz mı, bendeniz kendisinin öğrenciliğimi anlattığımda arkadaşlarım bana “bir dahada anlatma” diyorlar. bendeniz belli tek süre ders kitaplarını değil de başka kitapları severdim. Okulu 2. derecede düşünmek benzeri tek bakışım vardı. Yaşım ilerledikçe kitap okumada inanılmaz tek potansiyelim oluştu. Sonrasında dahada tertipli çalışma geldi. ama minik yaşlarda öylesine tertipli değildim. Çok zayıfım olurdu.

“YAŞAM DENEYİMİM ÇOK YÜKSEK”

Ancak benim deneyimim çok fazla idi. Pastanede, dolmuşta, şurada burada her yerde çalıştım. hayat deneyimim çok yüksek. Üniversite yıllarımda da ticari taksi sürücülüğü yapıyordum. Ama benim asıl sevdiğim şey kitap okumaktı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir