Oda başkanı şaşkın! 5 bin TL maaşla şoför arıyorlar ama başvuran yok-haberi

Antalya Otobüsçüler Odası, kent içi toplu ulaşımda istihdam edilmek üzere 50 ulaşım personeli arandığı istikametinde duyuru verdi. Oda, 25 hergün mesai amaciyla aylık 5 bin Lira aylık belirledi. İlan çıktıktan ardindan ani çok kişinin kendilerine ulaştığını kaydeden Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, “5 bin Lira aylık verdik kimse oralı olmadı. Nedenini biz de anlamadık. Açıkçası şaşkınız” diye konuştu.

“İSTİHDAMA KATKI SUNMAYI İSTİYORDUK”

Hürriyet’te bulunan habere göre; Temmuz ayından bu yana başlayan normalleşmeyle birlikte gece 12.00’ye civarindan toplu ulaşım seferlerinin sürdüğünü, bu yüzden şoför kadrosunu genişletmek istediklerini söyleyen Arslan, “Bu sayede hemide Antalyalılara ayni vakitte da şehre tatile gelenlere dahada iyi hizmet vermeyi ve istihdama katkı sunmayı istiyorduk. Her şeye karşın çabamız ayni ritimde devam ediyor” dedi.

“EŞE arkadaşa havadis DE VERDİK”

Yoğun çagi atlatabilmeleri amaciyla dahada çok çalisan çalıştırmak zorunda olduklarını kaydeden Arslan, “Kapanma koşullarında otobüslerde birer şoför çalışırken şimdi iki vardiyada iki şoför çalışıyor. O nedenle var kapasitemize ekstradan 50 şoför istihdam etmemiz gerekiyor. o nedenle Yalnızca duyuru değil, eşe arkadaşa haber de verdik. Belki bu sayede çalışacak kişi bulabiliriz” diye konuştu.

“ŞEHİR DIŞINDA DA ARIYORUZ”

Arslan, şöyle ayni ritimde devam etti: “Pandemi koşulları mı yoksa turizm sezonuyla birlikte yükselen şoför ihtiyacımı bu sürecin yaşanmasına kapı araladı bilmiyoruz. doğal biz çalisan sayımızı artırmak zorundayız o nedenle kent dışında da arayışlarımızı sürdüreceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.