Norveç, Türkiye karşısında savunma ağırlıklı bir sistemle sahaya çıkacak-haberi

A ulusal Futbol Takımı, 2022 FIFA hayat Kupası Elemeleri G Grubu 2. maçında, İspanya’nın Malaga şehrinde Norveç‘le karşılaşacak. Türkiye karşısına değişik tek formasyonla çıkmaya hazırlanan Vikingler, Cebelitarık’ı 3-0 geçtiği mücadelede uyguladığı çift forvetli sistemin adina dahada müdafaa ağırlıklı tek anlayışı seçenek edecek.

SÖRLOTH, HAALAND’I DESTEKLEYECEK

Türkiye karşısında Norveç’in 4-2-3-1 benzeyen tek formasyonla çift ön liberolu tek düzen et alana çıkması bekleniyor. Cebelitarık karşısındaki iki forvetten biri de forvet arkasına çekilerek, tek forvetli tek düzene geçilmesi ağır basıyor. bunun için göre Haaland ilerde tek forvet olarak görev yaparken, Sörloth’a ise onun arkasındaki üçlüde yıldız isme arkadan destek var olan tek görev verileceği değerlendiriliyor.

ODEGAARD’IN vaziyeti İYİYE GİDİYOR

Cebelitarık maçında ayak bileğinden tek sakatlık geçiren takımın on numarası Martin Odegaard’ın vaziyeti ise mücadele saatinde belli olacak. Arsenalli yıldız futbolcu ile alakalı gelen nihayet haberler ise 22 yaşında olan oyuncunun ülkemiz maçında alana çıkma olasılığının arttığı yönünde. Odegaard’ın nihayet antrenmandaki görüntüsünün, sahada olmasına engel tek durum oluşturmadığı istikametinde olduğu aktarıldı.

(SKORER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir