Norveç basını Türkiye yenilgisi sonrası çılgına döndü: Bundan daha kara gece olamaz-haberi

Norveç basını, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda Türkiye‘nin deplasmanda Norveç’i 3-0 yendiği karşılaşmaya geniş yer ayırdı.

“KABUSUN BAŞLANGICI”

Norveç’in önde gelen gazetesi VG, “Bundan dahada kara gece olamaz” başlığıyla paylaştığı haberde, Norveç teknik patronu Stale Solbakken’nin gruptaki evvel ağırbaşlı sınavını geçemediğini ve bu skorun “kabusun başlangıcı” olduğunu ifade etti. Haberde, Norveçli futbolcuların nihayet vakitte parlayan yıldızını Türkiye’nin söndürdüğü kaydedilirken, yıldız oyuncu Erling Haaland’ın maçtaki performansıyla olabilitesi çok not alamadığı vurgulandı.

“HAYAL KIRIKLIĞI”

Aftenposten gazetesi, “Türkiye karşısında düş kırıklığı” manşetini atarak, ay-yıldızlı ekibin kontrataklarla Norveç defansını “paramparça ettiğini” yazdı.

“GERÇEK BİR DERS”

Devlet televizyonu NRK ise “Norveç’e hakikat tek ders” başlığını kullandığı haberde, Haaland’ın agresif Türk savunması arasında çok zorlandığına dikkati çekti. Haberde, mücadele sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan teknik patron Solbakken’in, “Gerçek tek ders aldık. Takımım çok kati değildi, zihinsel olarak konsantre eksikliği yaşadık ve basit goller yedik. Bundan ardindan ulusal mücadelelere zihinsel olarak dahada iyi hazırlanmaya çalışacağız.” sözlerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir