Nihat Özdemir'den Şampiyonlar Ligi tepkisi! \”Kuzu kuzu gelip oynayacaklar\”-haberi

İngiliz basını, İngiliz politikacılar ve sağlık sorumluları Chelsea ile Manchester City arasında 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak dev finali kendisinin ülkelerine almak amaciyla yoğun baskı oluşturdu. 

Türkiye’deki salgın vakalarının yüksekliğini ve alınan önlemleri yalan neden eden İngilizler, UEFA’ya “Finali Londra’daki Wembley Stadı’na alın” diye baskı yapıyor. Peki UEFA ve TFF kanadı olaya nasıl bakıyor? İngiliz theguardian.com’a konuşan tek UEFA yetkilisi, “UEFA Şampiyonlar Ligi finali 29 Mayıs’ta İstanbul’da sınırlı sayıda seyirci ile gerçekleşecek ve 17 Mayıs’a civarindan yürürlükte var olan belli tek süre kilitlemenin maça rastgele tek tesiri olmayacağına değin Türkiye’den Güvence aldık. UEFA, mücadelesi emniyetli tek şekilde oynatmak amaciyla ülkemiz Futbol Federasyonu, mahalli ve ulusal otoritelerle yakın çalışmaya ayni ritimde devam ediyor. Planlarda farklık yok” izahını yaptı.

İlgili Haberler
Beşiktaş’ın tasima etmek istediği Mame Diouf’un sözleşmesi uzadı

Nihat Özdemir kati çıktı

Akşam Gazetesi’nin haberine göre; TFF Başkanı Nihat Özdemir de bu konuyla alakali kati açıklamalarda bulundu ve “Kuzu kuzu gelip oynayacaklar. Her şeyimizle finale hazırız. bütün tedbirler alınmış. UEFA ile görüşmelerimiz ayni ritimde devam ediyor. Hiçbir şekilde başka yere alınması mevzubahis olamaz. Bu mücadele allahın izniyle 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak. Sağlık, güvenlik, ulaşım her biçimde tedbirler alınmış, planlanmış durumda. İki adet İngiliz takımının tarihi tek finali olacak. Manchester City aynı zamanda İngiltere’nin şampiyonu, Chelsea de mühim tek takım. Real Madrid benzeri tek hayat devini yenerek finale kaldılar. Sportif manada çok iyi tek mücadele izlettirecekler. Seyircili mücadele olacağı için. hayat uzunca müddettir bunun benzeri tek tabloyu özlemişti. Stadımız çok güzel. tabanı olsun, giriş çıkış, bütün şartlar Tamamiyle sağlık kurullarına ahenk gösteren şekilde planlanmış durumda. her biçimde tedbiri aldık.” ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler
SON DAKİKA! Galatasaray’da Abdurrahim Albayrak sürprizi! Adaylığını açıklayabilir

  • final

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.