Nazım Erarslan, snowboardla hayata tutundu-haberi

Hollanda’da yaşayan TIR sürücüsü Nazım Erarslan, 2008 seneninde motosiklet kazası geçirdi. Ağır yaralanan Eraslan, 2,5 ay yoğun bakımda kaldı. Yoğun bakımdan uyandıktan ardindan omurilik felci olduğunu öğrenen Erarslan, tek sene fizik rehabilitasyon gördü. TIR şoförlüğünden malulen çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli var olan evli üç bebek babası Erarslan, 2014 seneninde memleketi Kayseri’ye kati dönüş yapma kararı aldı. Ailesiyle birlikte memleketine gelen Erarslan, kayak sezonlarinda Erciyes’te snowboard yapıyor. Çeşitli spor dallarıyla da alakadar var olan Erarslan, “Çocukluktan bu yana kayak deneyimim olmuştu. O vakit 10-11 yaşlarındaydım. Snowboard tertemiz yeni canlanıyordu. bendeniz de bu spora geçiş yaptım. Pandemi hasebiyle spor salonları kapalıydı. Biz omurilik felçlileri kendimizi geliştirmek amaciyla spor yapmamız gerekiyor. Kayseri’de de iyi tek Erciyes Dağı var. Biz de bu imkandan faydalanabilmek amaciyla harekete geçtik. Snowboard yapmaya başladık” diye konuştu.

‘PARAŞÜTLÜ SNOWBOARD deney etmek İSTİYORUM’

Erarslan, talihsiz kaza geçirdikten ardindan eşinin kendisine mühim katkı sağlığını belirterek, “Engelliler olarak kendimizi Haneye kapatmayalım. Pandemi sürecinde elbette hanede kaldık ama önümüz allahın izniyle açık olacak. Pandemiyi de yeneceğiz. Benim bu başarımda en çok emeği geçen eşim Ebru Erarslan’dır. Kazadan ardindan uzunca süre Erciyes’e çıkamadım. Kaslarım çok zayıftı. Önce spor salonunda kaslarımı güçlendirmem gerekiyordu. Orada çalıştık. dahada ardindan deney etmek amaciyla çıktık ve evvel denememizde başarılı olduk. Alıştırma yaptıkça kendimi geliştirdim. Şimdi yardımla da olsa kayabiliyorum. Snowboardla kendimi belli tek süre dahada geliştirirsem paraşütlü snowboard deney etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘ENGEL DİYE BİR ŞEY TANIMIYORUM’

Sosyal aktivite yapmayı çok sevdiğini kaydeden Erarslan, “İstemek lazım. İsteklerimiz çok olduğu amaciyla çok şükür ayaktayız. Özürlü olarak pes etmiyoruz. Erciyes A.Ş’ye yardımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu imkanları sağladıkları amaciyla çok mutluyuz. Ayrı olarak rahatsızlığım sürecinde bana destek var olan Kübra Öcal hocama da çok teşekkür ederim. bendeniz çalışmayı seviyorum. Başaracağıma da inanıyorum. engel beyinde bitiyor. bendeniz engel diye tek şey tanımıyorum. Kendimi de Özürlü olarak hissetmiyorum. tek şeye çaba veriyorsan mükafatı vardır. Yalnızca spor amaciyla değil her alanda böyledir. Özürlü arkadaşlarıma tavsiyem o dört duvar arasından çıksınlar. Hayatı yaşamaya baksınlar” şeklinde konuştu.

İlyas KAPLAN/KAYSERİ,(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir