Muşlu milli atletler, antrenmanlarını mahallelerinde de sürdürüyor-haberi

Başarılarını artırmak ve tertemiz madalyalar kazanmak amaciyla her vakit antrenörleri Özkan Yurttaş’ın gözetiminde idman yapan ulusal sporcular, ailelerine hayvanların bakımı ve bahçe işlerinde muavin oluyor.

Evlerinin önünde kendisinin imkanlarıyla oluşturdukları parkurlarda idman yapan ulusal atletler, Yorucu yamaçlara tırmanarak kondisyonlarını artırıyor.

Bu sene Antalya’nın Alanya kazasinda düzen eden ülkemiz Dağ Koşusu Şampiyonası’nda üçüncü var olan Muş Alparslan Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2. derslik öğrencisi Berfin Barışer, 23 ıslak Altı hatri sayilir büyüklükte Kadınlar hayat Dağ Yarışı ve 23 ıslak Altı hatri sayilir büyüklükte Kadınlar Kulüpler Ligi üç bin metre Özürlü yarışında altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Berfin Barışer: İdmanlarım aksamasın diye parkur yaptım

Berfin Barışer, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, 10 senedir atletizm sporuyla ilgilendiğini, 6 senedir ulusal takımda bulunduğunu söyledi.

Hedefinin her sporcu benzeri olimpiyatlarda Türk bayrağını dalgalandırmak olduğunu belirten Barışer, şöyle konuştu:

“Hem engel ayni vakitte da dağ yarışları koşuyorum. Hedefim hemide kulüplerde ayni vakitte da 23 ıslak Altı hatri sayilir büyüklükte Kadınlar hayat Dağ Yarışı’nda şampiyon olabilmek. Bunun amaciyla en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyorum. Merkezde antrenörümün nezaretinde antrenmanımı yapıyorum. Ama çoğu sefer köye geliyorum. Aileme yardım ederken antrenmanlarımı aksatmamaya önem veriyorum. Evin önünde taş, iskemle ve kasalarla parkur hazırladım. Ayrı olarak dağlarda koşarak kondisyonumu artırıyorum. Bugüne civarindan Avrupa’da, Balkanlar’da ve Türkiye’de defaatle dereceler elde ettim. Şu anki hedefim evvel Avrupa’da iyi derece yapabilmek. dahada ardindan olimpiyata gidip birincilik kürsüsüne çıkmak.”

Barışer, “Bu spora başladığımda her biri beni yadırgıyordu, kız çocuğu olduğum amaciyla ve köyde yaşadığım amaciyla yurttaslar bana değişik bakıyordu. Ama ailem her vakit destek oldu ve yapabileceğime inandı. Şimdi beni gören her biri kızlarını spora yönlendiriyor. Kız çocuklarına misal olduğum amaciyla çok mutluyum.” diye konuştu.

Esra Doğan: Antrenör olup başarılı kız çocuklarını keşfetmek istiyorum

Milli atlet Esra Doğan da ablasının kendisini teşvik etmesiyle spora başladığını ve dört senedir ulusal formayı giydiğini aktardı.

Katıldığı Balkan, Avrupa ve ülkemiz şampiyonalarında hep evvel 3’te bulunduğunu belirten Doğan, şunları kaydetti:

“Hedefim, Avrupa’da evvel üçe girmek ve olimpiyata gidip ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Muş merkezde hocalarımızın gözetiminde antrenmanlarımıza ayni ritimde devam ediyoruz. erken ve akşam 10 kilometre koşuyoruz. Hafta sonları Haneye geldiğimizde ailemize yardım ediyoruz. Bahçede çapa yapıyorum ve inek sağıyorum. En hatri sayilir büyüklükte destekçim ailem, hocam ve kulübüm. Üniversite bittikten ardindan antrenör olup, başarılı kız çocuklarını keşfetmek istiyorum.”

Antrenör Özkan Yurttaş: Ülkemizin başarılarında hatri sayilir büyüklükte emekleri var

Antrenör Özkan Yurttaş ise Berfin ve Esra’nın değişik alanlarda mühim başarılara imzasini atan hususi sporcular olduğunu belirtti.

Sporculara destek olarak belli tek yere gelmelerini sağladıklarını aktaran Yurttaş, şöyle konuştu:

“Milli sporcularımız ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Sporcularımızı sıkı idmanlarla hazırlıyoruz. aynı zamanda köylerine gittiklerinde ailelerine destek oluyorlar. Bu sporcular basit bulunmuyor. muvaffakiyet amaciyla uzunca tek vakit gerekiyor. Onlar gurur kaynağımız, ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Ülkemizin başarılarında hatri sayilir büyüklükte emekleri var. Biz de elimizden gelen desteği veriyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.