Muharrem İnce: Fakirlikte eşitlendik-haberi

Memleket Partisi, kuruluşunun 1. sene dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Memleket Partisi genel Başkanı Muharrem İnce, “Memleket Partimizin 1. sene dönümünde hatri sayilir büyüklükte önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktık. Memleket Partisi olarak ilkelerinin ve devrimlerinin ışığında, en hatri sayilir büyüklükte yapıtı ülkemiz Cumhuriyeti’ni sonsuza civarindan yaşatacağımıza laf verdik” ifadelerini paylaştı.

“İLKELERİNİZİN VE DEVRİMLERİNİZİN TAKİPÇİSİYİZ”

Muharrem İnce, Anıtkabir’in anı defterine şu ifadeleri yazdı:

“Aziz Atatürk, kurduğunuz Cumhuriyeti sonsuza civarindan yaşatma kararlılığımızla Memleket Partisi olarak huzurunuzdayız. huzurlu uyuyunuz. İlkelerinizin ve devrimlerinizin takipçisiyiz. Size minnettarız. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. En derin saygılarımızla.”

Partisinin 1’inci kuruluş sene dönümünde genel ortada önüne kurulan platformda saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında konuşan Muharrem İnce, sahneye gelen sene dönümü kutlama pastasını parti üyesi gençlerle birlikte kesti.

Konuşmasında iktidara da muhalefete de yüklenen Muharrem İnce, Atatürk Hava meydanı pistinin sökülmesine reaksiyon göstererek konuşmasına başladı. İnce şu şekilde konuştu:

“MİLLİ SERVET YOK EDİLİYOR”

* “Türkiye’nin en çabuk, en hızlı büyüyen ailesi biziz. Bana soruyorlardı, neden parti kuruyorsun? bu erken yanıtı alana çıktı. tek bir neden dahi yeterlidir. Şu anda tek ulusal servet yok ediliyor. Dozerler girmiş Atatürk Hava meydanı yıkılıyor. 1914 yılından bu yana, yeryüzünde mükafat almış Atatürk Havalimanı!

* Ya ağaç dikeceksin çok kardeşim, anladık. Park yapacaksın, yap kardeşim onu da anladık. Pisti Niçin bozuyorsun? Pisti bozma! Dozerler pisti bozuyor. Muhalefetten ses çıkarıyor benzeri yapıyorlar. oysaki muhalefet partisinin genel başkanı, proje bizim diyor, telefonlarımızı dinlediler projeyi bizden çaldılar diyor. İşte Memleket Partisi bunların hepsi birbirine benzediği amaciyla kuruldu.”

“BİZ DİĞERLERİNDEN FARKLIYIZ”

* Bizim tek farkımız var, çok kısa tek müddette 85 milyona bunu göstereceğiz. Bizim diğerlerinden farkımız şu, biz büyükelçilik koridorlarında, plazalarda holdinglerin merkezlerinden kurulmadık. Biz tozlu Anadolu yollarında kurulduk. Bizim medyamız yok, bizim arkamızda kapital grupları yok, bizim arkamızda büyükelçiler yok, bizim tek ayağımız Washington’da tek ayağımız Brüksel’de değil. tek ayağımız Pekin’de, Moskova’da, Tahran’da değil. Biz Türkiye’nin en yerli, en milli, gönlü, yüreği, kalbi, aşkı, sevdası her şeyi Ankara’da var olan insanlarız onun amaciyla biz farklıyız.”

“GÖNÜLLÜLER ORDUSU”

* “Memleket Hareketi olarak yollara düştüğümüzde parti kuramaz dediler. Kurduk. Örgütlenemez dediler, örgütlendik. Seçimlere giremez dediler. Haberler yaptılar, seçimlere girme hakkını da elde ettik. Şimdi tertemiz haberleri var. Barajı geçemez diyor! Baraj maraj bize hikaye gelir. Yıkıp atacağız o barajları…

* Aynısını Ecevit’e yapmışlardı. Ecevit Rahşan Hanımla birlikte yollara düştüğünde cızırtılı tek ses düzenleri vardı. 10 kişiye konuşuyorlardı sandalyenin üstünde. Ona bölücü diyenler hiç iktidar olamadı. Ama o iki defa oldu. Biz bu partiyi Türkiye’nin tek numaralı partisi yapacağız. Burası tek gönüllüler ordusu.

* Hiç size genel Merkez’den buraya gelin diye bilet alındı mı? Belediyelerden otobüs kiralandı mı? Hepiniz gönüllü geldiniz. İşte biz bu gönüllüler ordusuyla Allah’ın izni, millettin isteğiyle bunu başaracağız.”

“BU DÜZENİ YERLE YEKSAN ETMEK İÇİN KURULDUK”

* “Biz müteahhit ofislerinde, hatri sayilir büyüklükte elçilik koridorlarında, holding plazalarında kurulmadık. Dedim ya biz Aydın’ın Alamut Köyü’nde, Tekirdağ’ın Yılanlı Köyü’nde, Yalova’nın Elmalık Köyü’nde, Trabzon’un Yazlık Köyü’nden buralardan geliyoruz. Manisa’nın 8 Eylül Caddesi’nden, Balıkesir’in ulusal Kuvvetleri’nden, Yalova’nın İstanbul Caddesi’nden.

* vuruş sonrası kurulmuş, politika toz duman olmuş. Öyle tek partide değiliz biz. neden biz diğerlerinden farklıyız. 20 senelik tek iktidar var Daha birinci parti. Daha muhalefet birinci olamadı işte biz bu iktidar düzenini de bu muhalefet düzenini de yerle yeksan etmek amaciyla kurulduk.”

“BURASI DÜNYANIN EN ÇAĞDAŞ PARTİSİ”

* “Biz diğerlerinden çok farklıyız. Kurultay delegelerinin arkasına saklanan tek genel başkanımız yok. Gönlünü, yüreğini üyelere açan tek genel reis var. Ayarla kurultay delegelerini, sen onları seç, onlar seni seçsin. Sığın onların arkasına, tribünlerin alkışlarını, sokağı ihmal et. Ama 1400 kişiyle alavere dalavere devamlı nöbete. Burası öyle tek parti değil. Burası Avrupa’nın, dünyanın en modern partisi. Partinin bütün azalarının genel reis seçilirken oy hakkı var. Türkiye’de başka bunun benzeri tek parti var mı? Yok.”

“SANDIK AÇIK”

* “Yakında Cumhurbaşkanlığı seçimi var. eğer Erdoğan harp var deyip seçimi erteletmezse. Peki hangi siyasi partide cumhurbaşkanı adayının nasıl belirleneceği yazılı? tek bir Memleket Partisi’nde. Yazılı kaideleri var. Diğerlerinin hiçbirisi bilmiyor. bendeniz 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Daha önceki partimde Grup Başkanvekiliydim. Partinin 2. adamı partinin Cumhurbaşkanı adayını televizyondan öğrendi. Peki bizde nasıl olacak? Bizde sandığı koyacağız. Hakkari’de de, Edirne’de de sandık olacak. Muharrem İnce, sen genel reis olarak Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısın? Olacağım. onay sizin. eğer başka tek vatan evladı bu partiden bendeniz de Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorum derse hay hay sandık açık.”

“ADAYLIK SÖKE SÖKE ALINIR”

* Şimdi konuşuyor o belediye başkanı aday olacak mı? Bu belediye başkanı aday olacak mı? genel başkanım destur verir mi? Cumhurbaşkanı adayına genel reis destur vermez. Adaylık söke söke alınır. Sokaktan alınır. O görüntüde destur verilir öyle. Gerçeği sokaktır. Sokağı arkana alırsan aday olursun. Bizde belli sandığı koyacağız, sandıktan hangi vatan evladı çıkarsa Memleket Partisi’nin adayı olacak. İttifaklarda yer alacak mısınız? Hayır almayacağız. Ne Cumhur ne millet tek yollar Memleket!

* Türkiye’nin geldiği vaziyete bakın. 20 senelik tek iktidar var, yüzde 1’lere düşmesi lazım bunların. 2002’de dolar kaç liraydı 1,6’ydı, 16 liraya çıktı. 10 kat artırdı doları. İşsizlik kaçtı? 10,5’tu şimdi çok dahada fazla. Hiç olmazsa 20 sene evvel TÜİK vardı, güvenilirdi. Şimdi palavracı tek TÜİK var. Her şey bu erken 20 sene öncesinden dahada kötü. 2002 seneninde düğünlere giderken çeyrek altın alıyorduk. Şimdi yeğenlere çeyrek altın takarsın. gr altını bunlar buldu. Dilimle karpuzu, avuçla zeytini, bardakla sütü bunlar buldu.”

“ERDOĞAN HEDEFLERİNİ TUTTURAMADI”

* “Birkaç vakit evvel Adana’daydım. Adana’da dilimle satılan karpuz gördüm. Kıyamet alameti bu! Birisi bana deseydi ki Adana’da dilimle karpuz satılacak bendeniz ona inanmazdım. Zira Türkiye’yi 20 senede batırdılar. 2002’de iktidar olurken millete Diye konuştu ki ‘2023 hedeflerimiz var’. Neydi, iki trilyon dolar gelirimiz olacaktı. kişi başına 25 bin dolar gelirimiz olacaktı ve yeryüzünde evvel 10 ekonomi arasına girecektik. Şu anda bu sene nihayetinde açıklandığında bırakın evvel 20’yi, olasılık ederim ki 23. olacağız. Tayvan bizi geçiyor, Bir hayli memleket bizi geçiyor. Hedeflerinin hiçbirini tutturmadı. Tam tersine batırdı.”

“FAKİRLİKTE EŞİTLENDİK”

* “İki vakit evvel tek İzah yapıyor Erdoğan, 2023 seçimlerine bağlı her şey diyor. İlk 10 ekonomi arasına girmek istiyorsak, 2023 seçimleri çok mühim değil. Sen 20 sene evvel 2023’de evvel 10’a sokacaktın Türkiye’yi. 20 senesi boşa geçirdin. Artı uygulamak adina yoksun yaptın millete. Türkiye’de tek eşitlik sağladı yalnız. Fakirlikte eşitlik sağladı. Adana’da Edirne’de, Artvin’de, Diyarbakır’da nereye gidersen git fakirlik konuşuluyor. varlıklı de kaygılı, fakir de kaygılı.

* Türkiye’yi fakirlikte eşitlediler. 50 yaşın üzerindekiler bilir. 70’li senelerde çok konuşulan tek laf vardı siyasette. 70 Sent’e muhtaç var olan ülkemiz diye. Demirel’in sözüydü. O senelerde dahi T.C. yurttaşlık satmadı. Tenezzül etmedi. Oraya düşmedi. yurttaş olabilmek amaciyla tek milyon dolarlık tek gayrimenkul alman gerekiyordu. Önce bunu 500 bin dolara, ardindan 250 bin dolara düşürdüler. ardindan Nisan’ın 12’sinde Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı ve dediler ki 250 bin doları 400 bin dolara çıkaracağız. tek ay yönetmeliğini çıkarmadılar. Mayıs’a civarindan ‘Ey yabancılar Sudanlılar, Kenyalılar, Pakistanlılar, Suriyeliler, Bangladeşliler, bak 250 bin doları 400 bin dolara çıkaracağız. Haberin olsun.’”

“KONGOYA GİTSEN ALAMAZSIN BU VATANDAŞLIĞI”

* “Batan geminin malları bunlar gel yurttaş ucuza yurttaşlık var gel diyor. ardindan Mayıs’ta yönetmeliğini çıkardılar. Sıkı durun tek şey dahada yaptılar. Uygulamasını tek ay ertelediler. tek Milyon dolardan 250 bin dolara düştünüz. Ha bire uzatıyorsun.

* Bak artıracağım tek vakit evvel gel yurttaş ol. 250 bin dolara tek kişiye mi yurttaşlık veriyorlar? Hayır, aileye yurttaşlık veriyorlar. üç bebek var karı koca 5 kişi, 250 bin dolar erkek başı 50 bin dolar. Sudan ucuz.

* Kongo’ya gitsen alamazsın bu vatandaşlığı. Onuruma dokunuyor. T.C. yurttaşı olarak, T.C. vatandaşlığının bu civarindan ucuza verilmesi, piyasaya düşmesi, ayağa düşmesi onuruma dokunuyor benim. Onun amaciyla bu ampulü söndürmeliyiz. “

“FİNLANDİYA VE İSVEÇ’İN NATO’YA ALINMASI”

* “Şimdi tek mevzu dahada gündemde. Finlandiya’nın ve İsveç’in NATO’ya alınması. ülkemiz 1980’ler Kenan Evren döneminde tek hatri sayilir büyüklükte yanlış yaptı. Yunanistan’ın NATO’nun askeri kanadına girmesini hiçbir şey almadan onay etti. Diplomasi, pazarlıklar sanatıdır. tek şey alırsınız, tek şey verirsiniz. ülkemiz o senelerde tek hatri sayilir büyüklükte yanlış yaptı. Şimdi İsveç ve Finlandiya ile tek pazarlık yürütecek elbet. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bastıracak. Bir, devletimin elini zayıflatmak istemem.

* Dışişleri Bakanlığı’nın elinin kuvvetli olmasını isterim. eğer diyorlarsa ki pazarlıkta; Ey AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ sen PYD’ye silah vermiştin, art topla diyorlarsa hükümetin arkasındayız. eğer diyorlarsa, Mısır ve İsrail’deki doğalgaz ülkemiz üzerinden geçsin, bunun pazarlığını yapıyorlarsa iktidarın arkasındayız. Eğer, KKTC’ye Rum kesimi benzeri oradaki gaz kaynaklarından eşit pay alsın diyorlarsa hükümetin arkasındayız.

* Eğer, İsveç’e sen terörü finanse ediyorsun, silah veriyorsun, teröristlere misafirhane görevi yapıyorsun, bunu terk edeceksin diyorlarsa hiç itirazımız yok hükümeti destekliyoruz. eğer memleketimizin geleceğiyle, terörle, doğal gazla, PYD’ye verilen silahlarla alakalı tek pazarlık sürüyorsa sonuna civarindan destekliyoruz. Ama seçenek yaklaştı, kasa tamtakır, ortada Bankası yoksun bakiyede, rezervler eksiye düşmüş, üç beş kuruş kazanç verin şu seçimi atlatalım diyorlarsa yazıklar olsun size diyorum o zaman. Yazıklar olsun!”

“SIĞINMACI meselenini DİPLOMASİYLE ÇÖZECEĞİZ”

* “Bir sığınmacı problemidir var. Bu ülkenin 5 ağırbaşlı problemi var. İlaç, su krizi kapıda. besin krizini Zati yaşıyoruz, sığınmacılar ve tek de zerzele problemi var. Enerjide yüzde 70 oranında dışa bağımlıyız. Vana başkasının elinde olmaz bu doğru değil. Sığınmacılar ile alakalı iktidarın kafası karışık. Muhalefetin de kafası karışık. Suriye bizim komşumuz. Orada tek mesele oldu, yurttaslar bize sığındı.

* ülkemiz hatri sayilir büyüklükte tek devlettir. Kadınlara, çocuklara, yaşlılara kendine sığınanlara yardım etmelidir elbette, biz de olsak ederdik. Ama bu misafirlik çok uzamıştır. Dini hisler üzerinden milleti kandırıyorlar. Önce ensar muhacir dediler, ardindan AB’den kazanç alamayınca otobüslere doldurup Kapıkule’ye gönderdiler insanları. Şimdi de hicret diyor. Hicret, Hz. Peygamberimizin Mekke’den Medine’ye 622’deki hicretiyle tek tutuyor. bunun benzeri tek şey olabilmektedir mi? Bu dini söylemlerle çözülecek tek mesele değildir. Bu diplomasiyle çözülecek tek meseledir.”

“NE ak parti GİBİ KAFAMIZ KARIŞIK NE DE MUHALEFET GİBİ BECERİKSİZİZ”

* “Sayı tartışması yapıyorlar, Hulusi Akar ne dedi? 9 milyon Suriyeliye bakıyoruz dedi. Başka bir deyişle sınırlarımızın içinde olanlara baktığımız benzeri sınırımızın dışında olanlara da bakıyoruz. Memleket Partimizin iktidarın Esad ile görüşeceğiz. Şam’a büyükelçi atayacağız. Farkındalık yaratacağız, beynelmilel camiayı harekete geçireceğiz. Esad’a diyeceğiz ki garanti vereceksin, sana gelen insanlara perişan davranmayacaksın, onların hayat koşullarını iyileştireceksin.

* Onların tapularına sahip çıkacaksın. Bunları beynelmilel kamuoyuna açıklama ederek art dönüşlerini hızlandıracaksın. Bunları göndereceğiz çaresi yok. Ama beşeri şartlarda yapacağız. Irkçılıkla, kaba kuvvetle değil! Elektriklerini, suyunu keserek değil! Bu bizim tarzımız değil. Biz bunu diplomasiyle, uygun, insanı şartlarda yapacağız. Bizim diğerlerinden farkımız bu! Ne ak parti benzeri kafamız karışık ne de muhalefet benzeri beceriksiziz.”

“SEN ZAM YAPARSAN ERDOĞAN’IN yer TEHLİKEYE GİRER”

* “Türkiye’de, Hatay Erzin’de domateste 18 lira, fasulyede 23 Lira yafta varsa beslenme hatri sayilir büyüklükte mesele demektir. Taneyle domates satılır oldu. bunun benzeri tek vaziyette 20 senelik iktidar tarımı batırdı. Katiyen stratejik tek sektör olarak görmedi. Yatırım yapmadı. Adanalı var olan tarım Bakanı Adana’da İzah yapıyor. Afrika’dan toprak kiralık diyor. Rezalet! Gübre, mazot, ilaç, akım pahalı. Soğan deposu basıyor, stokçular diyor. Erdoğan suçlu arıyor.

* Erdoğan’ın derdi şu; Elektriğe bendeniz zam yapacağım, doğal gaza, mazota bendeniz zam yapacağım ama sen ekmeğe, peynire zam yapmayacaksın. Niye? Sen yaparsan hayat pahalılanır, onun yer tehlikeye girer, bunun benzeri tek baş olabilmektedir mi? Erdoğan bunun farkında değil, soğan deposu basarak pahalılığı düşüreceğini düşünüyor. Peki muhalefet farkında mı? Kılıçdaroğlu da marketlere name yazıyor. Ucuza ver diyor.

* Ya erkek pahalı almış domatesi, nasıl ucuza verecek. 10 liraya aldığı şeyi 8 liraya mı satacak. mesele bu Erdoğan da, Kılıçdaroğlu da, bu muhalefette hayatlarında hiç tarlaya, seraya, meraya hiç gitmemişler. Bunların tarımla tek ilgileri balkonlarındaki çiçeklerine su saglamak olmuş. Tarımla tek ilgileri bu. Hayvancılıkla tek ilgileri de belki tek kedinin sırtını okşamışlardır. “

“GIDA meselenini BİZ ÇÖZECEĞİZ”

* “Ucuz et aş istiyorsa hayvana pahali olmayan ot, yem bulacaksın. pahali olmayan peynir aş istiyorsan üreticiyi destekleyeceksin. dört ayda tek milyon 800 bin süt ineği kesilmiş. iki ay içinde peynir ücretleri uçacak. Zira peynir yapacak süt bulamıyor peynir üreticileri. Bunu biz çözeceğiz. İddia ediyorum. Bu millete en pahali olmayan eti, sütü, peyniri, ekmeği bendeniz yediririm. Memleket Partisi yedirir. bu konuyla alakali tek senedir tek çalışma yapıyoruz. “

“DERDİMİZ mesele ÇÖZMEK”

* “Sonunda 100 maddelik tek öneri paketi hazırladık. bütün siyasi parti genel başkanlarına name yazdım. Dedim ki; Memleket Partisi olarak size önerilerimizi saglamak istiyoruz. Eksiği gediği olabilir, beğenmedikleriniz olabilir, tamamlarsınız. Bizim görüşlerimizi beğendiyseniz alın kullanın hiç sıkıntı yok. tekrar Refah Partisi’ne gittik anlattık, DSP çağrı etti gittik, yarın istikbal Partisi’ne gidiyoruz. yengi Partisi çağrı etti ona gideceğiz. Kim çağrı ederse bendeniz genel reis olarak gideceğim.

* Ama diyorlarsa ki sen gelme başka tek tanesini gönder o da olur. İsterseniz kapınızdaki güvenliğe dahi bırakırız dosyayı. Yeter ki mesele çözülsün. Zamanınız olmayabilir, besin sizin amaciyla çok mühim olmayabilir, maaşlarınız iyi nasıl olsa. Ama biz milletin beslenme meselenini besin meselenini bitkisel üretim, hayvansal imalatı anlatmak istiyoruz. Anlatmak, meselesi çözmek istiyoruz. Derdimiz bundan ibarettir.

* Bir takım gazetelerde diyor ya ‘Sayın Bahçeli, İnce’yi aradı, konuşalım dedi’. Haksızlık yapıyorlar, Sayın Bahçeli’ye mektubu yazan benim. Erdoğan’a da yazdım Akşener’e de yazdım. Hepsine yazdım. O da nezaket gösterdi bayramdan ardindan görüşelim dedi. Madem 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağız, kimseyi ayırmamalıyız. name yazdık mı herkese yazmalıyız.”

“MEDYAYI ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ”

* “3 Temmuz’da evvel seçimimize gireceğiz. Çankırı’nın ortada İlçesi’nin Dodurga beldesinde belediye başkanlığı seçimi var. her birimiz orada gidelim şu seçimi alalım. Medya bizi her ne civarindan göstermese de, ambargo uygulasa da tek sonraki süreçte hangi kanal çağrı ederse gideceğim. Baştan söylüyorum. Bana oraya Niçin gittin demeyin.

* milletçe TV seni Niçin göstermedi onu sorun. Tele tek beni, partimi Niçin göstermiyor? KRT Niçin göstermiyor? cumhuriyet milletçe partisi parasını mı kesiyor? acep ondan mı göstermiyor? Ama tek şey söyleyeyim. bu erken bizi canlı yayınlayan mahalli kanallar var. O kazanç korkusu olanlara da sesleniyorum. Bizim iktidarımızda sizden hizmet aldığımızda korkmayın sizin paranızı kesmeyeceğim. Medyayı özgürleştireceğiz. Özgür olacaksınız. Konuşan tek üniversite, örgütlü tek sivil cemiyet olacak.”

“3A: AKIL, ADALET, AHLAK”

* “Bakın 3B demiştik. Barışacağız, büyüyeceğiz, hakça bölüşeceğiz demiştik. Bu seçimde de 3A diyoruz. Önce akıl, bilim ardindan adalet, hukuk, bağımsız tek yargı ve ahlak. millet ekmek alamazken, bayat ekmek kuyruğundayken 5 yerden aylık alan soysuzlara sesleniyorum. ülkemiz tek çözüm yolunda değildir. Erdoğan ve avaneleri rodeo yapmaktadır. Atın üstünden düşmemek amaciyla uğraşıyorlar.

* tek menzilleri yok. Türkiye’yi zenginliğe, refaha, haklar devletine eriştirecek tek hayalleri yok. Yalnızca iktidarını kaybetmemek amaciyla atın üzerinde durmak, koltuğunda oturmak benzeri tek derdi var. ülkemiz buradan çıkacak. haklar devleti yapacağız Türkiye’yi. Türkiye’de adil, şeffaf, rekabete açık tek halk ihale yasasi yapacağız, mahkemeleri bağımsız olacak, fabrikalarından dumanlar yükselecek, ovalarından şerbet akacak, bolluk fışkıracak”

“MİLLETE yalan SÖYLÜYORSUN”

* “Emekli geçinemiyor, işsizler perişan, talebelerden evvel kez duydum beslenme meselesi yaşıyorlar. ülkemiz bu durumdayken, bütün sektörler küçülürken 2022 yılının evvel çeyreğinde bankalar yüzde 285 büyüdü. Yüzde 6100 büyüyen bankalar var. Başka bir deyişle sizin ekmeğiniz bankalarda, alamadığınız et, yiyemediğiniz peynir, ödeyemediğiniz doğal gaz faturası, dolduramadığınız yakit deposu bankalarda.

* Şu bankalara tek yuh çekelim hep birlikte. Ekmeğimizi onlar aldı, aşımızı onlar aldı. Ama ekmeğimizi, aşımızı, etimizi, sütümüzü, paramızı bankalara Erdoğan verdi. Bunu unutmayın. Nas diyor ya! Nas! Sen çiftçinin borcuna nema uygularken, öğrencinin kredi borcuna nema uygularken nası neden hatırlamıyorsun? nema 19 olunca ortada Bankası’nda nas var da 14 olunca yok mu? 19 var olan nema haram da 14 var olan nema caiz mi? Azı çoğu tek değil mi bunun. Demek ki sen millete yalan söylüyorsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir