Müge Anlı’da işlenen Büyükşen çifti cinayetinde 24 şüphelinin HTS ve WhatsApp yazışmaları inceleniyor-haberi

KONYA’nın Karatay ilçesinde, Necla Büyükşen (54) ve yazi Büyükşen’in (55) üç sene evvel hanelerinde pompalı tüfekle öldürülmesiyle alakalı gözaltına alınan 24 şüphelinin jandarmadaki sorguları sürüyor.

EVLERİNDE ÖLDÜRÜLDÜLER

3 Eylül 2018’de alana gelen olayda kar maskeli kişi, kapısı açık var olan yazi Büyükşen’e ait Haneye girdi. Şüpheli, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli görevli yazi Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş etti. Çiftin kızları Büşra Büyükşen’in (24) iddiasına göre, saldırgan Büşra Büyükşen’e de tüfeğin dipçiğiyle vurdu. Ölmüş benzeri davranıp kurtulduğunu öne süre gelen Büşra Büyükşen, yoldan geçen komşularının aracına binip, jandarmaya giderek, olayı anlattı. Haneye gelen zaptiye ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya misal Hastanesi’ne kaldırıldı.

OPERASYON DÜZENLENDİ

Jandarmanın takriben üç senedir yürüttüğü çalışmalarda, katil zanlısına ulaşılamadı. Çiftin bebek doktoru erkek çocuğu Osman Büyükşen ise cinayetin aydınlatılabilmesi amaciyla ATV ekranında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı kati programına başvurarak anne adayi ve babasının katilini aradı. Osman Büyükşen’in girişimlerinin derhal peşinden zaptiye genel Komutanlığı’nın direktifiyle Konya İl zaptiye Komutanlığı zaptiye hatali Araştırma Timi (JASAT) içerisinde kurulan hususi ekip, cinayetin çözülmesi amaciyla başlatılan çalışma kapsamında İsmil Mahallesi’ndeki Bir hayli adrese harekât düzenledi.

ÇOCUKLAR DAHİL 24 KİŞİ GÖZALTINDA

Operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen ve onun babası Muammer Büyükdoğrucan, kardeşi Yılmaz Büyükdoğrucan ve kuzeni Mehmet Ali Dayanır’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, jandarmaya götürüldü.

BÜŞRA, olay GECESİNİ ANLATTI

Büyükşen çiftinin öldürüldüğü sırada hanede bulunan ve iddiasına göre, saldırganın tüfeğin dipçiğiyle başına vurmasından ardindan can vermiş benzeri davranıp, yatak odasının penceresinden atlayarak, yoldan geçen komşularına ait araçla gittiği jandarmaya haber veren kızları Büşra Büyükşen de sorgulama kapsamında bulgu amaciyla Bir gün evvel olayın alana geldiği Haneye götürüldü. Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve zaptiye komutan yardımcılarının katıldığı keşifte, çiftin bebek doktoru erkek çocuğu Osman Büyükşen de yer aldı. Büyükşen, olayın gerçekleşme halini, saldırganın Haneye girişini ve yatak odasının camından nasıl atlayıp, kaçtığını anlattı.

HTS VE WHATSAPP YAZIŞMALARINA İNCELEME

Gözaltına alınan 24 şüphelinin jandarmadaki sorgularına, çok yönlü ayni ritimde devam ediliyor. Jandarmanın, ailelerin olay günü, öncesi ve sonrasına ait HTS kayıtları ile WhatsApp müzakere dökümlerini alana çıkardığı ve bununla alakalı sorgulamalar yaptığı öğrenildi. Ekiplerin, cinayet silahına baz alinarak adreslerde ele geçirilen av tüfeklerini de incelemeye aldığı belirtildi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.