Mitingde konuşma yapıp, “Asla aşı olmayın” diyen aşı karşıtı doktor hakkında suç duyurusu-haberi

İstanbul’un Üsküdar kazasinda evvelki vakit tek araya toplanan kalabalık tek grup, aşı karşıtı söylemlerde bulunarak yurttaşları aşı olmamaya çağrı etti. Gruba hitaben konuşma yapan aşı karşıtı doktor Bilgehan bilgili de meslektaşlarına baz alinarak kati ifadeler kullanarak, hekimlerin ileride özür dahi dileyemeyeceklerini söyledi.

“HEMŞİRELER DEĞİL, HEKİMLER YARGILANACAK”

Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Bilgehan Bilge, tek araya toplanan kalabalığa hitaben, “Asla ve kat’a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM’lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tek sene ardindan bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler” diye seslendi. Bilge, dahada da ileri gidip “Bu tek slogan veyahut latife değil; yargılanacaklar! Aşıyı vuran Perişan sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak” dedi.

“BİLİM KARŞITI YALANLARLA TEREDDÜT OLUŞTURUYORLAR”

Bilge’nin bu sözleri üstüne İstanbul hekim Odası tek İzah yayınlayarak alakalı doktor ile alakalı hatali ilaninda bulunduklarını, açılan tahkikat sonuçlandığında halkoyu ile de paylaşılacağını belirtti. Yazılı izahta “COVID-19 pandemisinde resmi rakamlara göre dahi kaybettiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine yaklaştı. (Gerçek sayıların bunun iki, üç katı olduğunu biliyoruz.) Daha dahada hergün olay sayıları 5 binin, hergün vefat sayıları ellinin üzerinde seyrediyor. COVID-19’a karşı en mühim ugras yönteminin aşı olduğunun açık olmasına karşın aralarında tıp fakültesi mezunu Bir takım ‘şarlatanlar’ın da bulunduğu çevreler ise  us ve bilim karşıtı yalanlarla toplumda aşı tereddüttü, karşıtlığı yaymaya çalışıyorlar” ifadeleri yer aldı.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul hekim Odası yönetim heyeti imzası ile yayınlanan açıklamalarda şu cümlelere yer verildi:

“Aşı karşıtı çevrelerin İstanbul Üsküdar’da ‘Plandemi hatri sayilir büyüklükte buluşması’ isimiyle düzen ettiği ‘miting‘de ‘Asla ve kat’a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM’lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tillahi de tek sene ardindan bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu tek slogan veyahut latife değil; yargılanacaklar!’ şeklinde konuşma yapan kişinin Dr. B. B. olduğuna değin basında bulunan iddialarla alakalı olarak, İstanbul hekim Odası tarafından isimi geçen doktor ile alakalı tahkikat açılmış olup sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

SORUŞTURMAYA yasamsal MEDYADA TEPKİ GÖSTERDİ

İsmi geçen Dr. Bilgehan bilgili ise yasamsal medya hesabından “Nihayet ‘Hodri Meydan’ çıkışıma cevap geldi. İstanbul hekim Odası hakkımda tahkikat açtı. Bu işi Medyaya açık, halkın gözü önünde yapalım mı? İstanbul hekim Odası benden ‘savunma!’ isteyecekmiş. Sevgili meslektaşlarım ‘O vakit bendeniz sizlerden müdafaa isteyeceğim.’ Hazırlıklarınızı şimdiden yapın. tek doktor olarak ‘bu psikolojiyi’ tabiki çok iyi anlıyorum. Aşılanan yurttaslar bize reaksiyon veriyor. Onlara söyleyin onlar ‘suç işlemediler, Yalnızca mağdurlar.’ ve itirazımız Katiyen onlara baz alinarak değil. Bu saatten ardindan bebek ve çocuklarını korusunlar yeter” diyerek cevap verdi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.