Mirkan Aydın: FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nı ilk kez deneyimleyeceğiz-haberi

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Nesibe Aydın’ın takim başkanı Mirkan Aydın, Avrupa’da Türkiye’ye yakışacak tek muvaffakiyet hedeflediklerini belirterek, “FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nı evvel kez deneyimleyeceğiz. Gönlümüzden çeyrek finalde olmayı geçiriyoruz ama bu konuyla alakali adım adım gitmekte ve ölçülü tek şekilde devinim etmekte yarar var.” dedi.

Nesibe Aydın Gençlik ve Spor takimi Başkanı Mirkan Aydın, geçen sezon evvel kez ugras ettikleri Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu üçüncü sırada bitirdiklerini, play-off’ta yarı final oynadıklarını ve FIBA Avrupa Kupası’na katılma hakkı elde ettiklerini hatırlattı.

Elde ettikleri başarının geçen sezondan ibaret kalmasını istemediklerini belirten Aydın, ligde asgari geçen sezonki başarıyı tekrar etmek istediklerini ifade etti.

Nesibe Aydın’ın başarılarından dolayı rakiplerin mücadelelere dahada değişik hazırlanacağını düşündüklerine dikkati çeken Aydın, şu ifadeleri kullandı:

“Daha Yorucu mücadelelerimiz olacak. Bu vaziyete iyi hazırlandık. Takımımızın kadro kalitesinin iyi olduğunu düşünüyoruz. Çalışmamız ve disiplinimiz sahada asıl farkımızı alana koyacak. Ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz. FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nı evvel kez deneyimleyeceğiz. Gönlümüzden çeyrek finalde olmayı geçiriyoruz ama bu konuyla alakali adım adım gitmekte ve ölçülü tek şekilde devinim etmekte yarar var. Nesibe Aydın’ın uzunca vadeli hedeflerinde Avrupa’da Türkiye’ye yakışacak tek başarıyı hedefliyoruz. Nesibe Aydın’ın kadın basketboluna yaptığı uzunca vadeli tek yatırım var. geçen yila eş başarıları biz tek sonraki asgari 5 sezonda da tekrar etmek istiyoruz.”

“Yönetim olarak sportif konulara karışmıyoruz”

Mirkan Aydın, yönetim olarak sportif konulara karışmadıklarını, işin bütçe ve denetim kısmıyla ilgilendiklerini dile getirdi.

Sportif kararların tamamını teknik heyetin aldığını aktaran Aydın, ” tasima bütçesini oluştururken teknik heyetle toplantılar yaptık. hemide Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ayni vakitte da FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nı kaldırabilecek tek takım kurmayı hedefledik. Takımımızın geçen sezonki omurgasını savunarak hemide Avrupa’da oynayabilecek ayni vakitte da ligde yukarıları zorlayabilecek tek takım kurmayı amaçladık. Bunu da muvaffak olduğumuzu düşünüyorum.” diye konuştu.

Aydın, tasima çalışmaları ile alakalı da bilgi vererek, şunları kaydetti:

“Genç sporcularımızla deneyimli arkadaşlarımızı birleştirdik. iki ABD’li ve tek Litvanyalı basketbolcuyu takımımıza tasima ettik. geçen sezon takımımızda bulunan Katsiaryna Snytsina ile kontratımızı yeniledik. Ayrı olarak türk mali oyuncularımızdan ikisi de ulusal takım ekibinde yer alıyor. Sezon süresince bizi iki hedefimize eriştirecek tek kadroyla yola çıktık. 28 ıslak ortalamasıyla lige başlıyoruz. vakit içinde Nesibe Aydın’ın altyapı takımlarından dahada çok öğrenci A kadroya girmeye başladıkça, ortalamamızı gittikçe düşüreceğiz.”

Nesibe Aydın Gençlik ve Spor takimi Başkanı Mirkan Aydın, takim olarak sporu ve sporcuyu desteklemeye ayni ritimde devam edeceklerini sözlerine ekledi.

  • açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir