Milli Takım, Slovenya'yı devirirse finallere gitmeyi garantileyecek-haberi

İzmir’de düzen eden beynelmilel plaj voleybolu şampiyonası CEV Continental Cup’ın 2. etabında kadınlarda yarın Slovenya ile karşılaşacak Türkiye, bu mücadelesi kazandığı taktirde Hollanda’daki finallere gitmeyi garantileyecek. İnciraltı Spor Tesisleri’nde süre gelen şampiyonanın Hollanda’da yapılacak finalleri sonrası Tokyo Olimpiyatları’na katılacak ülkeler belirlenecek.

Merve Çelebi-Bahanur Gökalp ikilisi, Finlandiya’dan Ida Sinisalo-Valma Vilhelmiina Prihti’ye 2-0, Selin Yurtsever-Dilara Gedikoğlu ikilisi de tekrar aynı ülkeden rakip Riikka Lehtonen-Niina Ahtiainen’e 2-0 yenildi. Millilerimiz, bu sonuçlarla yarı final şansını kaçırmasına karşın evvel 5 umudunu ayni ritimde devam ettirdi. Yarın Slovenya ile karşılaşacak ay-yıldızlılar, bu mücadelesi kazanıp final biletini kapmayı hedefliyor.

ERKEKLERDE İYİ BAŞLANGIÇ

Erkeklerde Safa Urlu-Selçuk Sekerci ikilisi, Litvanya’dan Audrius Knasas-Patrikas Stankevicius’u 2-1’lik skorla yendi. Murat Giginoglu-Volkan Göğtepe ikilisi ise tekrar Litvanya’dan Artur Vasiljev -Robert Juchnevic’i 2-0 yenik ederek turnuvaya iyi tek başlangıç yaptı ve evvel 5 şansını ayni ritimde devam ettirdi. Finaller haziran ayında düzenlenecek. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.