Milli karatecilerden 11 madalya daha-haberi

Türkiye Karate Federasyonunun açıklamasına göre, 57 ülkeden 886 sporcunun ugras ettiği organizasyon ayni ritimde devam ediyor. 10 kategoride madalyaların dağıtıldığı organizasyonda ulusal karateciler 2. bugünü üç altın, iki gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplaminda 11 madalya ile tamamladı. ülkemiz Bir gün evvel kazandığı 14 madalya ile toplaminda madalya sayısını 25’e çıkarmış oldu.

Genç erkekler kumite 76 kiloda Furkan Can Özdemir, yıldız erkekler kumite 52 kiloda doğu Taş ve toy kızlar kumite 54 kiloda Buse Kılıç Türkiye’ye altın madalya kazandıran isimler oldu. Ağustos ayında Finlandiya’nın Tampere şehrinde düzen eden Avrupa Şampiyonası’nda yıldız erkekler kumite 70 kiloda altın madalya galip gelen Süleyman Aydemir finalde Ukraynalı rakibi Stanislav Nikulin’e yenilerek gümüş madalyada kaldı.

Milli karateciler evvel gününü de dört altın, üç gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplaminda 14 madalya ile bitirmiş ve en başarılı memleket olmuştu. Organizasyon yarın yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Madalya galip gelen başka sporcular ise şöyle:

Gümüş:

Süleyman Aydemir – Yıldız erkekler kumite 70 kilo

Mehmet Nalbat – toy erkekler kumite 76 kilo

Bronz:

Furkan Kaynar – Yıldız erkekler kata

Zeynep Şule Arslan – Yıldız kızlar kata

Sude Esem Tural – Yıldız kızlar kumite 47 kilo

Anıl eser Bayram – Yıldız erkekler kumite 57 kilo

Mustafa İslam Ograglı – Yıldız erkekler kumite 63 kilo

Özhan Gökbulak – Yıldız erkekler kumite 70 kilo

ANKARA (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir