Milli güreşçi Polat Polatçı'dan altın madalya-haberi

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan izaha göre ulusal güreşçi Polat Polatçı, finalde Rus rakibi Ali Magomed Aliyev karşısında 13-6 gerideyken, rakibini tuşla yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

70 kiloda Mevlüt Özdemir, repesajdan gelen Sırbistanlı Viktor Voinovic’i 8-4 yenerek, bronz madalya aldı.

79 kiloda İsmail Küçüksolak ise repesajda Azerbaycanlı Sabuhi Amiraslanov’u 7-6 yendi. İsmail Küçüksolak, derhal peşinden Gürcistanlı rakibi Otari Adeishvili’yi de 10-7 öndeyken tuşla yenerek bronz madalya kazandı.

57 kiloda Ahmet Karavuş, bronz madalya mücadelesinde repesajdan gelen Gürcistanlı Giorgi Gegelashvili’ye yenilince 5. oldu.

Böylece ulusal güreşçiler, tek altın, iki bronz madalya aldı.

Taner acayip finale yükseldi

Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi hür stil 74 kiloda temsil eden Taner Garip, evvel turda Makedonya’dan Elvedin Feta’yı 10-0 sayı tuşuyla, çeyrek finalde Alman rakibi Stas David Wolf’u 14-2 sayı tuşuyla ve yarı finalde de Ukraynalı rakibi Vadym Kurylenko’yu 6-3 yenerek finale yükseldi.

Taner Garip, finalde Azerbaycanlı Cebrail Haciyev ile karşılaşacak.

61 kiloda Hamza Zopalı ise repesajda Belarus’tan İvan Hramyka ile ugras edecek, rakibini yenerse bronz madalya amaciyla Moldovalı Pavel Andrusca ile karşı karşıya gelecek.

86 kiloda buyruğa Rençper de repesajda Azerbaycanlı Fuad Mayilov ile karşılaşacak, rakibini yenerse bronz madalya amaciyla Macar Joel Hencz ile ugras edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.