Millet İttifakı’ndaki adaylık karmaşasına son noktayı Kılıçdaroğlu koydu: Onlara danışmadan aday açıklamak yanlış oldu-haberi

Olası tek seçimde Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı istikametindeki tartışmalar politika kulislerinin anne gündem maddesi. Cumhur İttifakı’nın adayının her fırsatta Cumhurbaşkanı Erdoğan olacağı dile getirilirken; millet İttifakı’nın adayı ise Daha netleşmedi.

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU”

Millet İttifakı’nın adayı amaciyla değişik isimlerin alana atıldığı bu dönemde CHP genel reis Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’ndan dikkat çeken tek çıkış geldi. Kuşoğlu, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyerek “Sayın genel başkanımız, adayımız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sevgi ve saygılarını iletiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZİM GÖNLÜMÜZDEN AKŞENER’İN ADAYLIĞI GEÇİYOR”

Bu İzah sonrası gözler, CHP’nin ittifak ortağı İYİ Parti’ye çevrildi. İYİ Parti genel reis Yardımcısı Koray Aydın, millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İsiminin geçtiği iddialarına baz alinarak suale “Öyle tek mevzu konuşuldu diye tek şey yok. Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bu doğal tek şey. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olması geçiyor. Yalnızca şunu söyleyebiliriz; onun gününe çok var. her birimiz ülkemiz sevdalısıyız. Bu konularda çok basit anlaşılır. bütün partilerle alakalı söylüyorum, arada tek sürtüşme çıkmaz. Bu vakiti geldiğinde halledilecek tek konudur. Sahada çalışanın hakkını Allah tek vakit verir. Türkiye’yi kaosa düşürecek tek adımı İYİ Parti olarak atmayacağımızı genel başkanımız Akşener bütün programlarında söylüyor” Cevabını verdi.

“ONAYLARINI ALMADAN BÖYLE BİR AÇIKLAMA uygulamak YANLIŞ OLDU”

Gelişmeler üstüne Sözcü’den Emin Çölaşan’a konuşan cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık karmaşasıyla alakalı şunları söyledi: “Sayın Kuşoğlu zamansız tek İzah yapmış, üzülerek haberim oldu. Biz cumhurbaşkanlığı seçimine millet İttifakı olarak başka partilerle birlikte gireceğiz. Onlara danışmadan, onların onayı alınmadan, birlikte karar verilmeden, şu veyahut bu kişinin aday olacağını izahı yanlış oldu.”

CHP genel reis Yardımcısı Bülent Kuşoğlu: Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir