Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat: Eyvah, yangın kritik eşiği aşarak siteler tarafına geçti-haberi

Muğla’nın Milas, Bodrum ve Kavaklıdere ilçelerindeki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale ayni ritimde devam ediyor. Milas’ın Beyciler Mahallesi’nde üç vakit evvel başlayan orman yangını Ören Türkevleri, Çökertme, Bozolan, Fesleğen, Gökbel ve Türkevleri ile Bodrum’un Aşağı Mazı, yukarıya Mazı semtlerinde tesirli oluyor.

ÇALIŞMALAR CANLA BAŞLA ayni ritimde devam EDİYOR

Gece süresince karadan yürütülen söndürme çalışmalarına havadan da müdahale edilirken, Türkiye’nin değişik illerinden gelen arazözler ile itfaiye ekipleri de geniş tek alanın etkilendiği yangında çalışma yürütüyor.

BELEDİYE BAŞKANI yasamsal MEDYADAN İSYAN ETTİ

Milas’ta süre gelen yangınlarda nihayet vaziyete ait Twitter hesabından paylaşımlar yapan Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yangının tehdit ettiği bölgeden tek resim paylaşarak yangının ağırbaşlı eşiği aşarak siteler tarafına geçtiğini duyurdu.

“SİNİRİMDEN AĞLAYACAĞIM”

Başkan Tokat paylaşımında şu ifadeleri kullandı; “Eyvah! Yangın ağırbaşlı eşiği aştı ve siteler tarafına geçti. bunun benzeri olacağı belliydi. Sinirimden ağlayacağım.”

“BİTTİ deney et YANGININ GELDİĞİ vaziyete BAKIN”

Milas Belediye Başkanı Tokat, tek saat evvel yaptığı paylaşımda ise “Çok Ne yazık ki çok. Bu erken size müjde vermeyi umduğum, bitti deney et yangının geldiği vaziyete bakın. Yazıklar olsun” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.