MHP lideri Bahçeli’den Sedat Peker sözleri: Biz mafyadan anlamayız, biz mafyayı tanımayız-haberi

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulunuyor. İsrail’in saldırılarından memleket siyasetine civarindan değişik konularda İzah yapan Bahçeli, konuşmasının tek bölümünde ise ad vermeden nihayet vakitte yayınladığı video klipler ile gündeme bomba benzeri düşen iddialarda bulunan Sedat Peker‘e gönderme yaptı.

“MAFYAYI TANIMAYIZ”

“Cumhur ittifakının üçüncü unsurunun mafya olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu evvel kendine bakmalıdır.” diyen hükümet Bahçeli, konuya ait sözlerini şu şekilde ayni ritimde devam ettirdi: “Biz mafyayı tanımayız, mafyadan da anlamayız. Cumhur ittifakı cumhur ile birliktedir. Çeteler, CHP’nin yoldaşı; uyuşturucu baronları, PKK, FETÖ CHP’nin fiili ortağıdır.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Bir gün evvel bakanlar heyeti toplantısı sonrasında yaptığı izahın tek bölümünde bu konuya değinmiş, ad vermeden Peker’i ve ona destek verenleri eleştirmişti. Peker’in iddialarıyla alakalı “Bu kirli senaryoyu bozacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütleri benzeri hatali çeteleri de zehirli tek yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz dahada ardindan başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“17 vakit süre gelen tam kapanmanın Bir gün evvel bitmesi ile kontrollü normalleşmeye geçilmiş bu kapsamda meclisimiz çalışmalarına başlamıştır. Koronavirüsten destek umanların, siyasetleri hastadır. Özellikle, Türkiye’nin korona salgınını başarıyla yönettiğini dile getirmek herkesin görevidir.

Yapılan onca muhterem hizmeti karalamaya, insan üstü çalışmaları kötülemeye niyetlenmek namuslu politika hali, utanma hissi var olan siyasetçi vasfı olamayacaktır. Ne yazık ki CHP’nin ve İP’nin, diğerlerinin sakat, şaibeli ve sarsak muhalefet argümanları arasında Covid-19 da yerini almıştır. Zillet ittifakı tertemiz müsterek gördüğü bulaşıcı hastalıktan nem alacak civarindan basiretini kaybetmiştir. Adaleti dilinden düşürmeyen cumhuriyet milletçe partisi ve yandaşlarının nasıl tek adaletsizliğin dahil kismina düştüğü bizim amaciyla ortadadır.

“MAĞDUR var olan TÜM İNSANLIKTIR”

Salgından dolayı mağdur var olan insanlarımızın sesini duymak esas olmalıdır. Mağdur var olan bütün insanlıktır. Türkiye’yi yöneten istem bütün imkanları seferber ederek talepleri karşılamaktadır. cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı’nın bütün iddiaları boştur, dayanıksızdır. Covid-19 hepimizin anne meselesidir. Yapıcı, müspet ve yetiskin muhalefet etmek duruyorken yalanı politika rotası haline getirmek su katılmamış bozgunlukçuluktur. Nitekim, cumhuriyet milletçe partisi idaresi bozguncudur. Milletimizin 2023 Haziran ayında bozguncuları sandıkta bozuk kazanç benzeri harcayacaktır.

Türkiye normalleştikçe zillet anormalleşecek ve kaybedecektir. Eninde nihayetinde korona kuşatmasından Allah’ın izniyle kurtulacağız. sağlık Bakanımıza ve personeline güveniyoruz. Doktorlarımıza inanıyoruz.

“İSRAİL TERÖRÜ, HAZMEDİLMESİ İMKANSIZ BİR SINIRDADIR”

Meleklerin şehrinde şeytanlar cirit atmaktadır. İsrail’in zulmü hiçbir beşeri kalıta sığmayacak boyutlardadır. İsrail hükümeti katletmekten, yıkmaktan başka bugüne civarindan hiçbir şey yapmamıştır. Artık tek karar aşamasına, yollar ayrımına gelinmiştir. İsrail terörü, hazmedilmesi imkansız tek sınırdadır. bunun benzeri giderse, inanç ve insan haklarına kategorik saldırılar ayni ritimde devam ederse, ya küresel veyahut bölgesel tek harp nihayet seçenek olarak karşımıza çıkacaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ad vermeden Sedat Peker'in iddialarına değindi: hatali çeteleri zehirli yılan gibidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ad vermeden Sedat Peker’in iddialarına değindi: hatali çeteleri zehirli yılan gibidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir