Meteoroloji’den uyarı: Yağmurla başlayıp, karla bitecek-haberi

Mart ayı soğuk günler yaşatmaya ayni ritimde devam ediyor. Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan sema vaziyeti tahminlerine göre bugünden bu yana tesirini göstermeye başlayacak var olan yağışlarla birlikte sema sıcaklıkları düşüş yaşayacak. Hafta ortasından bu yana kar yağışı kendini göstermeye başlayacak ve sıcaklık düşüşünün tesiriyle haftanın nihayet günlerinde bütün yurdu saracak. kıyı kesimler dış Bir hayli noktada kar yağışı görülecek.

YAĞIŞLAR BUGÜN ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre; Marmara, Ege(Afyonkarahisar hariç), Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, doğu Karadeniz’in doğusu ile Ankara, Eskişehir ve Düzce çevrelerinin yağışlı geçeceği olasılık ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Hakkari ve Bitlis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; kıyı Ege ile Edirne Manisa etraflarında mahalli olarak kuvvetli olması bekleniyor. erken ve gece saatlerinde dahil ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir