Meteoroloji’den hava durumu açıklaması: Sağanak ve kar geliyor…-haberi

Meteoroloji genel Müdürlüğü, 5 hergün sema vaziyeti raporunu yasamsal medya hesabından paylaştı.

Resim

Buna göre; sektör bugünü sema sıcaklıklarının memleket genelinde çogalarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği olasılık ediliyor.

SALI GÜNÜ BAŞLIYOR

Pazartesi gününden itibarense memleket genelinde sağanak yağış ve kar tesirli olacak.  Meteorolojiye göre, Pazartesi bugünü ortada Anadolu ve cenup doğu Anadolu’nun tek bölümü dış memleket genelinde sağanak yağış bekleniyor.

Pazartesi bugünü kar yağışı beklenen iller ise şöyle; Erzurum, Erzincan, Ardahan, Muş, Bitlis, Van, Ağrı, Kars, Bingöl ve Hakkari.

Salı bugünü Akdeniz bölgesi ile cenup doğu Anadolu’da çok kuvvetli yağış beklenirken tek çok şehirde de sağanak yağış tesirli olacak.

Salı bugünü kar yağışının tesirli olacağı iller ise şöyle; Iğdır, Ağrı, Erzincan, Bingöl, Muş, Hakkari, Van, Erzurum, Kars, Bitlis.

ÇARŞAMBA GÜNÜ

Çarşamba günü, Karadeniz bölgesi dış bütün şehirlerde sağanak yağışı bekleniyor. Kar yağışı beklenen iller ise; Muş, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bitlis, Hakkari, Van.

PERŞEMBE GÜNÜ

Perşembe bugünü İstanbul, Edirne Ankara, İzmir başta olmak üzere Bir hayli şehirde sağanak bekleniyor. Perşembe bugünü kar yağışı beklenen iller ise şöyle;

Ardahan, Hakkari, Kütahya, Sivas, Erzincan, Bayburt, Uşak, Eskişehir, Afyonkarahisar, Yozgat, Niğde, Erzurum, Muş, Bitlis, Kars, Van, Ağrı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir