Mete Gazoz, yeni hedeflerini açıkladı-haberi

Samsun’da 25-28 Kasım tarihleri arasında düzen eden ülkemiz Okçuluk Federasyon Kupası mücadelesi nihayet olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz’un da aralarında bulunduğu 512 sporcunun katılımı ile tamamlandı. Karşılaşmaların nihayetinde Klasik Yay bay Takım kategorisinde takım seklinde şampiyon var olan Mete Gazoz, Samet Ak ve Ali Aydın’dan oluşan İstanbul Okçuluk Gençlik Spor altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonluğun derhal peşinden açıklamalarda bulunan Mete Gazoz, “Bu sene evvel salon ülkemiz Şampiyonası’nda takım seklinde şampiyon olduk. Klasik hatri sayilir büyüklükte bay kategorisinde birinci olduk. toy Erkeklerde 2. olduk. toy Bayanlarda da 2. olduk. Bir gün evvel erken seansında üç adet takımımız vardı ve iki adet ikincilik, tek adet birincilik elde ettik. Çok gurur veren tek vakit oldu” diye konuştu.

“Sevdikleri sporu, sevdikleri işi yapsınlar”

Gençlere tavsiyelerde bulunan Gazoz, “Öncelikle gençlerin yaptıkları sporu Sahiden isteyerek ve severek yapmaları gerekiyor. Zira belli tek düzeyden ardindan artık uygulamak katlanabilecek tek noktaya gelmiyor. O noktadan ardindan ne civarindan sevdiğinizin tek ehemmiyeti oluyor. o nedenle sevdikleri sporu, sevdikleri işi yapsınlar. muvaffakiyet netlikle bunlardan ardindan gelecektir” şeklinde konuştu.

“Kardeşimin derece alması beni inanılmaz mutluluk dolu ediyor”

Hedeflerinden de laf eden Mete, “Bundan ardindan hedefim 2022’de Avrupa şampiyonası var. Avrupa şampiyonasında birincilik ele geçirmek istiyoruz. Avrupa şampiyonasından ardindan hayat şampiyonasında 2023 ‘te takım seklinde kota alarak Paris’e takım seklinde katılmak istiyoruz. Şuan en yakın ve hatri sayilir büyüklükte hedefim bu. Benim aldığım madalyalar ve dereceler beni de çok mutluluk dolu etmekte ama kardeşimin derece alması onun da çok iyi tek sporcu olarak yetiştiğini görmek ve çok iyi tek şekilde adım adım geldiğini görmek beni inanılmaz mutluluk dolu ediyor” ifadelerini kullandı.

Çekişmeli müsabakalara oyun alani/sahne var olan ülkemiz Okçuluk Federasyon Kupası’nda; Klasik Yay Kadın Takım kategorisinde Yasemin Ecem Anagöz, Nil Cinali, Gülnaz Büşra Nur Coşkun adli sporcularından oluşan Göztepe Spor takimi şampiyonluğu elde ederken, Klasik Yay toy bay kategorisinde Kutay Tek, Kamil Türkmen, Hamza Yücel sporcularının bulunduğu 38AGS Spor A.Ş. Gençlik Spor takimi altın madalyanın sahibi oldu. Klasik Yay toy Kadın kategorisinde ise Eslem Nisa Demez, Nisanur Pınar, Şevval Yakupoğlu’nun bulunduğu Okçular Vakfı Spor takimi takımı birinciliği kazandı.

  • TOF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.