‘Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?’ tartışmasına Kıvanç Tatlıtuğ’dan yanıt-haberi

Aşçılık eğitiminde dördüncü ayını tamamlayan Kıvanç Tatlıtuğ, yasamsal medya hesabından paylaştığı videolarla da hünerlerini sergilemeye başladı.

KARAVANDA MENEMEN YAPTI

Geçen günlerde elmalı tatlı yaptığı tek videosunu Instagram hesabından paylaşan Tatlıtuğ, bu sefer de karavanda menemen yaptı. Oyuncu, menemen yaptığı videosunu “O tek klasik” notuyla paylaştı.

Menemen yaparken soğan kullanan Tatlıtuğ, “Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?” tartışmasında da tarafını belli etmiş oldu.

MENEMEN TARTIŞMASI

Ünlü gurme Vedat Milor Twitter hesabından sorduğu “Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?” suali ile yasamsal medyada hatri sayilir büyüklükte aksiseda uyandırmıştı.

Oy kullananların yüzde 50,6’sı soğanlı, yüzde 49,4’ü soğansız olur demişti.

Vedat Milor dahada ardindan konuya ait şu izahı yapmıştı:

“Ben neticesi etkilememek yerine rengimi oylama bitene civarindan belli etmedim. Açıkçası soğanlı menemenin kazanacağını beklemiyordum. Ama tercihleri derhal her sefer azınlıkta kalmış biri olarak uzunca yıllardır evvel kez kendimi galip gelen grubun içinde buldum.”

“Şimdi düşünüyorum… acep menemeni soğansız yiyenler memleket gerçeklerinden kopuk, ağız kokusu ile alakalı saplantılı, özünden kopmuş, batı özentisi tek kitle mi? İkinci derslik yurttaş muamelesini dogruluk etmiyor mu bu yüzde 49?”

“Yok, yok. Vallahi billahi latife yapıyorum. Her şeyin çok ciddiye alındığı ve acıların her vakit kapıda beklediği şu yeryüzünde tek sektör şakası… Peşinen söyleyeyim ki; menemeni soğanlı yiyenlerle soğansız yiyenler damak açısından aynı düzeyde. seçenek meselesi. Tamamiyle öznel tek olay. Ama konunun gastronomik, sosyal, psikolojik ve tarihsel boyutları var.”

Ata Demirer'den menemenin püf noktası! İlginizi Çekebilir Ata Demirer’den menemenin püf noktası! Yaptığı menemeni erkek çocuğu beğenmeyince balkondan atladı İlginizi Çekebilir Yaptığı menemeni erkek çocuğu beğenmeyince balkondan atladı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir