Melih Gökçek’in de paylaştığı ormana dronla alev püskürtme videosuna Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yalanlama-haberi

Ülkemizde üç gündür süre gelen orman yangınları amaciyla söndürme çalışmaları bütün hızıyla ayni ritimde devam ederken tek istikametten da yasamsal medya platformlarında paylaşıma sokulan video ve görseller gündeme oturuyor.

Son olarak ormana dronla alev püskürtme videosu alana çıktı. Videoyu paylaşanlar arasında Ankara Büyükşehir Belediye Daha önceki Başkanı Melih Gökçek de vardı.

EGM: TÜRKİYE İLE İLGİSİ BULUNMAMAKTA

Emniyet genel Müdürlüğü, Bir takım yasamsal medya hesaplarında paylaşılan ve drone olduğu değerlendirilen sema aracından alev püskürtüldüğüne ait görüntülerin ülkemiz ile ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bazı yasamsal medya hesaplarında paylaşılan ve drone olduğu değerlendirilen tek sema aracından alev püskürtüldüğüne ait görüntülerin ülkemiz ile alakası yoktur. Ülke genelinde yaşanan orman yangınlarının nedeni benzeri gösterilmeye çalışılan mevzubahis görüntüler, yabancı menşeili tek filmden alınmış ve gerçekmiş algısı yaratılmaya çalışılarak servis edilmiştir.”

GÖKÇEK PAYLAŞIMINI SİLDİ

Konuya ait paylaşımını güvenlik genel Müdürlüğü’nün açıklamasından ardindan silen Gökçek, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Dronla orman yakma görüntüsü Türkiye‘den değilmiş. bendeniz de Bir hayli hesapta gördüğüm amaciyla alıntı yapmıştım. Siliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.