Mehmet Ceyhan’dan Bakan Koca’yı kızdıracak 3. doz çıkışı: Hiçbir bilimsel açıklaması yok-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü bilim heyeti toplantısı sonrasında 3. doz aşılamanın evvel 50 ıslak ve üzerinde vatandaşlar ile sağlık çalışanlarına yapılacağını duyurdu. bakanimiz Koca’nın açıklamasının derhal peşinden 3. doz aşılama bu erken başladı.

“HİÇBİR BİLİMSEL AÇIKLAMASI YOK”

Konuyla alakalı İzah yapan Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ise şunları ifade etti:

“İki doz Sinovac olanlar 3. dozu BioNTech olması lazım. bilim Kurulu’nun Bir gün evvel aldığı bu kararının hiçbir ilmi izahı yok. ilmi verilerden vazgeçtim artık mantıki tek izahı da yok. yeryüzünde bütün vatandaşlarına 3. doz uygulayan tek memleket yok. İlk memleket biziz. İki doz BioNTech var olan birine siz diyorsunuz ki 3. dozu istediğiniz aşıdan olabilirsiniz. tek kez iki doz BioNTech yaptırmış birine 3. doz gerektiği Daha ilmi tek çalışmayla önerilmedi ki zaten. Yalnızca üretici tarafından 12 ay içinde ‘gerekebilir’ denmişti.”

BAKAN KOCA’DAN 3. DOZ AÇIKLAMASI

Bakan Koca, dünkü bilim heyeti toplantısı sonrasında şunları ifade etmişti:

“Buna göre 50 yaşından hatri sayilir büyüklükte vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın hangi aşı ile olursa olsun üçüncü doz aşı olmalarının faydalı olacağını kararlaştırdık. İki doz aşı olmuş 50 ıslak ve üzerinde vatandaşlarımız ile sağlık çalışanlarımız yarından (bugünden) bu yana istek ettikleri aşı ile üçüncü doz aşılarını olmak üzere Buluşma alabileceklerdir. Üçüncü doz aşının hangi aşı türü ile olduğunun rastgele tek kısıtlaması veyahut önceliği yoktur. Vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımız evvel iki dozda hangi aşıyı yaptırmış olurlarsa olsunlar üçüncü doz olarak istek ettikleri aşıyı olabilirler. bu konuyla alakali seçenek size aittir. Gönül rahatlığı ile istediğiniz aşıyı üçüncü doz olarak yaptırabilirsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir