Matt Hancock’un yerine İngiltere Sağlık Bakanlığı’na Sajid Javid atandı-haberi

İngiltere’de sekreteriyle öpüştüğü anların resiminin Medyaya sızmasının derhal peşinden “Sosyal ara kaidelerini ihlal ettiğim amaciyla özür dilerim” diyerek görevinden istifa eden İngiltere sağlık Bakanı Matt Hancock’ın adina atanan ad belli oldu.

İngiltere sağlık Bakanı Hancock’ın istifasının derhal peşinden ülkenin evvel Müslüman İçişleri Bakanı ve Daha önceki Maliye Bakanı Sajid Javid, tertemiz sağlık Bakanı olarak görevlendirildi.

SAJİH JAVİD KİMDİR?

Müslüman tek aileye aza var olan Sajid Javid, kendisinin ifadesiyle “Çok da dindar” biri değil. serisinin kendisini ve kız kardeşini “Tanrı’ya inançlı” tek şekilde yetiştirdiğini ama kendisinin Bir hayli de İslam’ı yaşamadığını açıklamıştı. Eşinin inançli tek Hristiyan olduğunu söyleyen Javid, İngiltere’nin inancının Hristiyanlık olduğunu kabullenmek gerektiğini söylüyor.

Sajid Javid, İngiltere’de geleceği parlak siyasetçiler arasında da yer alıyor. Bunda toy yaşı ve şimdiye civarindan göstermiş olduğu performans etkili. 2012 yılından bu yana İngiltere hükümetinde çeşitli görevlerde yer aldı. Bunlar arasında bakanimiz yardımcılığı ve Kültür Bakanlığı bulunuyor.

Javid, Yalnızca siyasetçi olarak değil yönetim olarak da CV’si parlak tek isim. dahada döneminden evvel Deutche Bank’ın CEO’luğu görevini de yürütmüştü.

Adı yasak aşk skandalına karışan İngiltere sağlık Bakanı Hancock istifa etti

Adı yasak aşk skandalına karışan İngiltere sağlık Bakanı Hancock istifa etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir