Mahkeme Pamukkale Turizm’in konkordato sürecini onayladı! Yarım asırlık firma yoluna devam edecek-haberi

2018 seneninde yaşadığı para sıkıntısı hasebiyle Pamukkale Turizm konkordato isteginde bulunmuştu. Konkordato talebi sonrasında firmaya mahkeme tarafından üç kişiden oluşan konkordato komiser heyeti atanmıştı.

BORÇLAR tek YIL ÖDEMESİZ 48 AYDA ÖDENECEK

Geçtiğimiz ay gerçekleşen alacaklılar toplantısında alacaklı var olan tedarikçi ve finans kuruluşlarının %92’sinin müspet oy ile desteğini alan şirketin konkordato projesi, İzmir 1.Asliye Ticaret Mahkemesi’nde bu erken görülen davada onay edildi. bunun için göre bütün borçlar evvel tek senesi ödemesiz 48 ayda ödenecek.

“STRESLİ BİR SÜREÇTEN GEÇTİK”

Konuyla alakalı Milliyet’e açıklamalarda bulunan Pamukkale Turizm yönetim heyeti Üyesi Ahmet Bababalım, “Tüm grup şirketlerimizin konkordato projesi bugünkü mahkeme kararı ile birlikte onaylandı. Yaşadığımız mali sıkıntıları aşmak üzere bütün borçlarımızı tek sene ödemesiz, 48 ay vadeli olarak tediye talebimiz böylelikle onay edilmiş oldu. 2,5 senedir Yorucu ve stresli tek süreçten geçtik. Pandemi hasebiyle de sektörümüzün %65 dolaylarında yolcu kaybettiği, yolcu kısıtlamaları sürecinde kontakt kapatmak zorunda kaldığı çok Yorucu tek asama yaşadık. bütün bu süreçleri yolcularımız, çalışanlarımız ve alacaklılarımız konumundaki tedarikçilerimiz ile hep birlikte omuz omuza geçtik.” ifadelerini kullandı.

Karardan hoşnut olduklarını ifade eden Bababalım, “Şirketimizin yaşadığı konkordato zamani bütün tarafların müspet destek vermesi hasebiyle Türkiye’de emsal olma niteliği taşıyor.” dedi.

Böylece asama içinde Pamukkale Turizm’in bütün grup şirketleri amaciyla ‘yola devam’ denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir