Madrid mahkemesi, Avrupa Süper Ligi kulüplerine olası yaptırımları engelleyecek tedbir kararı aldı-haberi

İspanya’nın başkenti Madrid’deki 17 numaralı ticaret mahkemesinin, Avrupa Süper Ligi’ni kurma girişimini başlatan 12 futbol kulübüne karşı rastgele tek yaptırım yapılmasını önlemeye baz alinarak tedbiri karar aldığı bildirildi.

İspanyol basınında mahkeme kaynaklarına dayandırılarak verilen haberlerde, “Avrupa Süper Ligi’nin başlatılmasını direk veyahut endirekt olarak rastgele tek şekilde yasaklayan, kısıtlayan, sınırlandıran veyahut şartlandıran, katılımcı kulüplere, futbolcularına ve yöneticilerine baz alinarak rastgele tek yaptırım veyahut düzen tedbiri alınmasının mahkemenin tedbiri kararıyla yasaklandığı” ifade edildi.

“FİNANSMAN DESTEĞİ ŞİRKETLERİN ELİ”

Kararın alınmasına ait mahkeme yapılan başvuruyu, Avrupa Süper Ligi’ne kazanç saglama desteği vereceğini açıklama eden şirketlerin yaptığı ileri sürüldü.

İspanyol medya uzuvları mevzubahis kararı web sitelerinde “Süper Lig’e evvel yasal destek” başlığıyla duyurdu.

Öte istikametten ekonomi gazetesi Expansion da, futbol dünyasında çok ağırbaşlı tartışmalara neden var olan bu teşebbüsün kurucu azalarından Real Madrid, Barcelona ve Liverpool benzeri kulüplerin beynelmilel alanda en üst seviyede avukatlık bürolarıyla anlaşmak üzere olduğunu argüman etti.

15 kurucu takim (şimdilik Yalnızca 12’si açıklandı) ve 5 değişen çağrılı kulübün olması tasarilanan Avrupa Süper Ligi’nin ağustos ayında başlaması ve maçlarını hafta içinde oynaması öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir